meghy

Zavedení zápisného na VŠ → končím 1 studium → zkoušky k ničemu?

Vláda chce od dalšího akademického roku zavést zápisné až 4 tisíce za semestr. Jelikož mám 2 studia, rozhodla jsem se jedno ukončit, protože na zaplacení 2× zápisného nemám. Za chvíli je tu zápočtový týden a zkoušky. Je mi to tedy úplně na nic se na této škole už učit že? Sice už chodím 10.týden 2.semestru do školy, ale teď jsem zjistila že to bylo k ničemu, protože studium musím kvůli poplatkům vypustit. Sekám s prezenčním studiem a nechávám si jen kombinované, protože to stojí méně peněz.. takže myslím správně, že je to naprosto zbytečné už vůbec do školy chodit(prezenčně) a dělat zkoušky? Předměty se mi moc neshodují, takže ani není moc co uznávat na kombinovaném z těch zkoušek které mám na prezenčním udělané…

Nejlepší odpověď
studentn

Devce nebud pitoma a nesekej s vyskou. Jednou bys toho mohla dosti litovat. To skolne je prozatim v projednani , takze to moc „nehrot“ . Pokud jsi na tom finance spatne, muzes dostat (socialni ulevu). Pokud mas rok za sebou, ty 2roky uz nejak „dokopes“. Dalkove studia nejsou vubec takove jako denni, takze to jeste poradne zvaz. Zachvili mame vsichni zkouskovy, tak se normalne seber a pokracuj dale. Premyslis dosti blbe, co kdyz vlada zapisne neschvali a ty si kvuli tem "panum " znicis rok studia? Dosti blby napad!

Další odpovědi
Alesh

Co blbneš? To tě ty 4 tis. tak finančně rozhodí? To mi netvrď, bude za tím něco jiného?
4 tis./semestr = 667 Kč/měs., což je zhruba 1 den v měsíci na brigádě. To snad zvládneš, ne? Kvůli takové banalitě to přeci nezabalíš, ne? Nebo tě budu sponzorovat. 😉
Doplňuji:
Princezně Nikerosce musím odpovědět, že je někdy lepší víc přemýšlet a pak se vyjadřovat. Samozřejmě, že jsem nepředpokládal, že by někdo chodil na brigádu jeden den v měsíci, ale mluvil jsem pouze o tom, že ta částka tomu odpovídá. I kdyby jsme se bavili o brigádě jeden den v měsíci, tak minimálně v supermarketech na kasách tohle možné je. Kdo chce práci ten ji najde zvlášť ve velkých městech jako mladý schopný zdravý člověk nemůže mít větší problém, a VŠ obvykle nestojí na vesnicích či maloměstech. 😉 … Jistě jednodušší je říkat jak to nejde, než jak to jde. A někoho v tom ještě utvrzovat je opravdu chytré. Mám rád tyhle chytré lidi. 🙂

zzzzz

Nic nekonči!!! Ještě není jisté, jestli to budou platit i ti co už teď studují, nebo jen ti noví. Každopádně se ti to co vystuduješ, bude jednou hodit, a je jedno co studuješ, každé vzdělání je velké plus. Vždyť je to 8 tisíc za rok, na 2 VŠ 16.000, já chápu že při studiu na dvou školách ti už moc času na brigádu nezbývá, pokud si na tom finančně vážně tak špatně, tak požádej školu o odpuštění zápisného, popřípadě o jeho odklad se splatností po dokončení VŠ, jinak můžeš oslovit i nějaké dobročinné organizace, třeba s příslibem, že pro ně za to něco odpracuješ.

nikeroska

Alesh – myslíte si že je jednoduché najít brigádu?? Chtěla bych vidět kde, a kdo Vás zaměstná na ten 1 den, i když si student za 1 den nezarobí skoro za 1000,– (DPH – 20%, a další odpočty z daně).. Miluji tyto chytré lidi :)… Normálně do té školy choď, než to ti naší mamlasové schválí tak už budeme všichni Bc. (minimálně).

meghy

S nejvetsi pravdepodobnosti to budou platit i ti co ted studuji. Kdybych cekala na konecne rozhodnuti, nabehne mi semestr navic a uz bych se nevlezla do 4 let bakalare a jeste bych platila ze prodlouzeni,z toho by me asi kleplo. Myslite,ze jedno zamereni je v dnesni dobe malo a ze bych mela vystudovat oboji zamereni? 16 tisic je strasna palka..potrebuji si vydelat na potreby a tohle je hodne penez. Rodice jsou rozvedeni,mam sourozence a financne jsme na tom spatne..musim si vybrat co nejlevnejsi variantu…

Alesh

Děvče, děvče, především to chce chladnou hlavu. Teď už je dost hodin na to dělat životní rozhodnutí, známé přísloví: „Ráno moudřejší večera“ má něco do sebe.
Momentálně spekuluješ, co bude nebo nebude a to je k ničemu, ten brod je ještě daleko.
Dále ti musím prozradit jednu velmi zásadní a možná překvapující věc a to, že i když vystuduješ třeba deset oborů, tak ti to nezaručí vůbec nic, pokud všechny ty obory budou z hlediska pracovního trhu na nic. Naopak bohatě vyžiješ s jedním oborem, když bude pro trh zajímavý a ty v něm dobrá, firmy se o tebe jen poperou. Čili minimálně bys měla napsat, o jaké obory se jedná + další info.

meghy

Banalita? Ja nemam 8 tisic navic. Jsem v prvaku na obou vš. Musim zabalit jednu skolu, protoze kdybych studovala obe, budu platit 16 tisic navic – a kde to mam vzit ?! Uz i tech 8 tisic navic je hodne :( Mam velke vydaje a nemuzu trcet na brigade jen abych splatila zapisne do skoly. Jsme chudi a kazda 1000 udela caru pres rozpocet…

Alesh

Promiň, ale hledáš způsoby jak to nejde, začni přemýšlet, jak to jde.
První věc, kterou si to ale chce vůbec pořádně rozmyslet je, jestli má opravdu smysl ty dvě školy studovat, jestli případný zisk obou titulů bude kuprospěchu. Pokud dojdeš k závěru, že ano, pak musíš udělat vše proto, aby jsi to zvládla. Ano, 16 tis. už jsou celkem peníze, ale:

  1. Pokud to zredukuješ na jednu VŠ, budeš i tak platit 8 tis., delta je tudíž 8 tis. a bavíme se tedy o této částce.
  2. Tato částka má být zaplacena za období celého jednoho školního roku, tzn. lze na ní za tuto dobu vydělat i z pozice studenta. Jedná se o jeden den v měsíci (nevím, kolik teď trávíš dní na brigádách apod.)
  3. Pokud mě přesvědčíš, že prostě není jiné cesty, tak jsem ochoten ti dělat (alespoň částečně) sponzora. Ale jak říkám, musím znát detail, co, jak, vize apod. … Lepší než módní adopce na dálku, je „adopce na blízko“. 🙂

meghy

Dalkove nejsou jako denni – akorat v tom ze tam nemusim chodit kazdy den a nestoji me to spoustu penez, alespon pro me… A nez se zapisne projedna a budu se moci rozhodnout, nabehne mi dalsi semestr a bude pozde. Navic i se socialnimi ulevami nebudu mit na zapisne. Myslite, ze to neschvali, kdyz se porad mluvi ze to urcite od rijna bude? Nemuzu riskovat, kdyz se to schvalit muze a je to vetsi pravdepodobnost.. Zadluzit se nemuzu,a pokud to zavedou tak to chteji zavadet pro vsechny studenty..ze by to platili jen novi jsou spis kecy bych rekla :/ V rijnu budu ve druhaku, takze zadny bc.. a tolik platit za bc – nemam to kde vzit.. jedno studium budu mit a to neni tak nakladne.. nejsem z tech bohatsich :/ Jedno zamereni, ktere si chci nechat, je Management jakosti nebo Automatizace a pocitacova technika v prumyslu. A to, ktere asi vypustim ( jeste uvazuji o prestup na stejnou skolu kde mam to dalkove) je Matematika-ekonomie se zamerenim na bankovnictvi – a kdybych prestoupila na Ekonomiku a management nebo tak neco – ale nevim jestli mi vyjdou roky s jednim neuspesnym studiem..