inspektorcz

Zatahujete v zimě přes noc ruční brzdu v autě?

Nejlepší odpověď
Jakub

V zimě je lepší brzdu nezatahovat, protože může dojít k zamrznutí lanka v bowdenu a když hodně mrzne, tak neodjedeš. Může se stát také, že přimrznou brzdové čelisti k bubnu a efekt je stejný.

Další odpovědi
Bonifác

Ano, zatahuju, ale od teď už ne. Rychle letím do auta. Dík za info.
Doplňuji:
Nechápu komu se moje odpověď zdála špatná. Na otázku zda ji zatahujio jsem odpověděl, tak o co jde?? Já vás některý lidi nechápu. 4asto na tomto servru jsou stupidní otázky (ne tato) a ještě stupidnější odpovědi, ale toho si nikdo nevšimne. Tak mi ty palečky dolu dávejte, stejně s tím nic nenadělám, bohužel, protože tady se člověk nikam neodvolá.

LuciJe

Ruční brzdu nezatahuju, ale nachávám zařazenou rychlost.

dejv.s

No co dodat. Je to tak. Ruční brzda se nezatahuje kvuli přimrznutí. Ovšem co udělat když jsem nucený stát v prudkém kopci???? Už jsem viděl že přeskočil řemen rozvodu který se kompresí motoru pěkně šponuje až přeskočí!!!??? a při startu najednou bum prask a motor KO!!! U noveho auta docela nákladná oprava!!! Tak co je lepší zatáhnout nebo nezatáhnout??? Já nezatahuju vubec ruční brzdu Ale v kopci ano. Zima nezima, léto neléto. A nebo potom nejaké zakladací klíny který vozidlo zajistí proti pohybu a šetří motor velkému náporu!!!

Chico

Nezatahuju

roxy52

Tak teda odedneška taky nezatahuju,no.