Zasedání o proměně trestu za neodpracovné VPP

Měl jsem mít před půl rokem odpracovaných 300 h VPP.Neučinil jsem a je kvůki tomu zahájeno veřejé zasedání.Jenže mezitím jsem to už zacal odpracovávat a půlku mám již hotovou.Je možné získat ještě nějaké prodloužení?A mám tu možnost pracovat klidně 10 h denně.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Protože před tím, než jste obdržel sdělení o konání veřejného zasedání, tak jste MUSEL obdržet několik výzev k nástupu výkonu trestu OPP (obecně prospěšné práce)..., na které jste nejspíš nereagoval.

Odhaduji, že byste nyní musel mít velmi pádné důvody (pro které jste nereagoval na výzvy Probační a mediační služby ČR), abyste soud přesvědčil, že je důvodné lhůtu pro výkon zbytku trestu OPP prodloužit.

Osobně se domnívám, že vám to nejspíš nevýjde a ty neodpracované hodiny (cca 150 h.) budou proměněny v trest odnění svobody v rozsahu cca 150 dní.

Jako stébélko naděje připojuji jeden odstaveček z trestního zákoníku, který by soud teoreticky mohl použít...

§ 65/3 trestního zákoníku
Výjimečně může soud vzhledem k okolnostem případu a osobě odsouzeného ponechat trest obecně prospěšných prací v platnosti nebo prodloužit dobu výkonu tohoto trestu až o šest měsíců, i když odsouzený zavdal příčinu k přeměně trestu podle odstavce 2, a
a) stanovit nad odsouzeným na dobu výkonu trestu nebo jeho zbytku dohled,
b) stanovit odsouzenému na dobu výkonu trestu nebo jeho zbytku dosud neuložená přiměřená omezení nebo přiměřené povinnosti uvedené v § 48 odst. 4, nebo
c) stanovit odsouzenému na dobu výkonu trestu nebo jeho zbytku některé z výchovných opatření podle § 63 odst. 3, je-li ve věku blízkém věku mladistvých.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.