Zase plicní kouření: Zakázat kouření úplně všude? Nebo jen v restauracích?

Ony ty restaurace jsou vlastně pouze dlouhé slovní označení pro to, co je ve skutečnosti pouhé sednutí ke stolu. To, že tam někdo roznáší pivo nebo nějaké jiné objednávky ještě neznamená že bych nutně potřeboval nebo nepotřeboval kouřit. Je spousta takových hospod pod názvem restaurace kde už mají představu jak by měl host vypadat a s kým tam přijde. Jestli chcete v anketách kliknout na zákaz kouření v restauracích, měla by vzniknout anketa Obsluha bez pochybné minulosti. To znamená, aby nedistribuovali měkké drogy, aby nemluvili nahlas sprostě, aby se mnou nediskutovali co bych si měl dát nebo aby něco neházeli do jídel. Jako kuřák se zasazuji o ukončení výroby cigaret ve světě. Je to jasná tečka, žádné poloviční opatření jako kouření venku, na chodbách, smrad u dveří, páchnoucí ústa. A ještě by mohli vymyslet něco nového. Třeba že elektronická cigareta musí mít v restauraci vypnutou diodu aby ostatním nedělali chutě. hornik.
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/242406-zakaz-koureni-v-restauracich-od-roku-2014-poslanci-rozhodnou-na-podzim.html

Nejlepší odpověď
SINGO

Já bych to nechal jak je to teď (myslím že to tak je). Restaurace, hospoda, nebo čajovna, je jedno co to je, si má každej provozovatel vybrat jestli bude mít kuřáckou nebo nekuřáckou provozovnu (nic mezi tím), člověk si pak vybere jestli půjde do kuřácké (zjistí podle nálepky na dveřích) nebo do nekuřácké.

Další odpovědi
kosaaaak

Hele, já nechápu jak někomu může vadit že kouřim. Mně taky nevaděj lidi co nekouřej. Já jsem slušně vychovanej člověk, vživotě by mě nenapadlo vstát za židle a řvát na chlapa u vedlejšího stolu a nutit ho aby si zapálil, tak co on na mě má co hulákat abych to típnul, no ne? :) Svobodu všem!

gepik

Nadá mi to nereagovat, zvlášť pro kosaaaaka. Dnes už je to možná už rčení „Tvoje právo na kouření končí u mého nosu!“. Ale u restaurací a hospod je to složité, majtel snad sám ví, jaké zákazníky chce.

emba5

Někde to jde až do tragikomických extrémú.Např. v Brně velká restaurace kde je místo pro nekuřáky na balkoně nad barem at si užijí.Jsem sice kuřák ale je dobře když ta restaurace má možnost oddělených prostorů a přes oběd se nekouří