Zazrak

Zasahuje nejhlubší důl na světě do zemského jádra?

Mám za úkol zjistit, jestli zasahuje nejhlubší důl na světě do zemského jádra a nemůžu nikde najít žádnou odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Jádro začíná cca 3000 km pod povrchem,takový důl neexistuje a nikdy nebude.
O důvodech se snad nemá smysl ani zmiňovat.
Doplňuji:
Nejhlubší důl na světě – Jihoafrická rep.
Jméno – Tau Tona,doluje se zlato.
Hloubka 3 600 METRŮ.

Další odpovědi
Miroslavst

V žádném případě nezasahuje. Pokud by zasahoval, mohl by být dolem kráter sopky plný rozžhaveného magmatu.
K čemu by takový důl byl?

led

Zatiaľ to dokázal jedine Július Verne vo svojej Ceste cez stred Zeme. Po ňom sa už len opakujú rôzne umelecké variacie spisovateľov a filmárov.

Michal

Naštěstí takový důl nemáme a nikdy mít nebudeme.„Štourat“ se v jádru země by byla pro lidstvo zkáza.Stačí co se děje teď na zemi.Nebo Vám ne?

elektrikář

To by byla pěkná věc prokopat se k zemskému jádru. Je to techicky nemožné všechno by se tam roztavilo a spálilo. Podívejte se na záběry z Islandu jak tam teče kámen jak roztavené železo. Jsou na světě místa kde se teplo ze zemně dá využívat na výrobu páry. Jsou to geotermální elektrárny. Mám známého co stavěl dům v Austrálii. Byl celý nesrvozní že mu nevezou kotel na topení řmeslníci se mu smáli. Přijela vrtná souprava udělali artézkou studni, teče mu tam voda kolem 80 stupňů celzia. Když napustí bazén musí počkat aby si neuvařil nožičky. Na topení má výmněník tepla aby se topení nezanášelo vodním kamenem.