Kett

Jak znovu zjistit zapomenuté heslo od wifi?

Čaute lidi. Potřebovala bych poradit. Moje mamka změnila heslo od své wifi a pak ho bohužel zapomněla. Jak bych to heslo znova mohla zjístit, kdyz neni na tu wifi pripojena? Kdyby byla pripojena, tak bych heslo zjístila přes PC, ale co robit v tomhle případu? Dík za rady

Odpovědi
Alesh

resetovat heslo na routeru

led

Pokiaľ ho zmenila sama bez nejakého programu na tvorbu hesiel, veľakrát stačí trocha psychológie, aké heslo by asi vytvorila, nakoľko myslím (dúfam) že jej myslenie poznáte.
Malá rada:
všetky heslá majte zapísané niekde mimo počítača

Zdroj: Zdroj: dlhoročná skúsenosť nielen z pracoviska.

Edison

Připojit se kabelem, kouknout na heslo na WiFi a nastavit. Jinak to nejde.Nebo z compu, který tam připojený je.

mosoj

Uvést do továrního nastavení, čudlíkem pro reset. Spustit na tovární heslo ( je na zadním štítku routeru) a pak si nastavit své nové.

Celá operace spočívá ve stisknutí čudlíku a opsání továrního hesla. Připojení měnit nemusíš.

Edison

Mosoj, tohle je totální reset routeru. A kdo ví, jak to maj nastavený. Jestli jde jen a pouze o heslo na WiFi, je efektivnější připojit se kabelem a v nastavení to zase změnit. Horší to je, pokud někdo změní heslo do routeru. Tam už nic jinýho, než reset nepomůže. Já osobně, když něco změním, tak si nastavení stáhnu a uložím. Pak zase stačí po resetu loadnout zpátky poslední funkční konfiguraci a mám vystaráno.

mosoj

Dělal jsem to několikrát. Bez problémů. Heslo do routeru mají zaznamenané u poskytovatele. Do toho se nehrabu, neumím anglicky.

Edison

To, že to tak máš Ty ještě neznamená, že to tak maj oni. Já teda veškerá tovární zabezpečení měním co nejdříve. Nemluvě o tom, že se zde nic nepíše o tom, jestli je to router poskytovatele, nebo router za modemem, tedy vlastní. A anglicky umět netřeba. Drtivá většina u nás dostupných routerů, a ne jen u nás dostupných, má i češtinu. Pokud se do toho nehrabeš, je to dost slušná díra k tvému compu a ne jen k němu (což neznamená, že neodborným zásahem to významě vylepšíš).

Alesh

tak, tak…