Monigue

Zamyšlení nad listinou základních práv a svobod

Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.

Jaký máte názor na toto ustanovení?Dělám průzkum do mojí práce a zajímal by mě Váš názor na toto ustanovení,v lepším případě krátký příběh na základě této jistiny.Děkuji

Nejlepší odpověď
manon

Ustanovení pěkná, ještě aby se uplatňovala v praxi…

PS: No a jinak – koukám, že vás dost často zkoušejí v práci i z chemie, fyziky a angličtiny… :(

Další odpovědi
radce

Já s tím souhlasím, akorát bych jako osmé slovo vložil „slušným“…

pusinka50

co se týká zajišťováni práv v naší zemi Vietnamcům, Cikánům, Ukrajincům, všechny bych je odkázala na Daňový úřad a na sociálku, odkud čerpají nezměrné dávky v „nouzi“. Až tam zaplatí ty ohromné dluhy na daních i ty peníze, které jim přinesly podvodně dlouhodobě uznávané dávky, budeme se bavit jak dál

kolorit

Je to takové sporné. Příkladem může povinná vojenská služba, která je ze zákona povinnost státního občana ČR. Přitom muži museli povinně, ženy nemusely. Muži měli vojnu jako zákonnou povinnost, ženy měly zákonné právo na vojnu nejít. Výběrovým kritériem tedy bylo pohlaví občana. Takže ty ústavní záruky stejných práv a svobod občanů státu platily tak nějak zvláštně. Někde jsem četl vyjádření nějakého soudu, že ústava platí jen relativně a nelze ji chápat doslovně.