nadenka

zaměstnavatel mi do dnešního dne nedal mzdu za září 2012…jak by měla znít výpověď za nedodržení výpl.termínu?

do dnešního dne mi měl zaměstnavatel poslat mzdu,teď by měla následovat výpověď z mé strany ,protože nedodržel termín.....jak by měla být výpověď formulována????

Odpovědi
anonym

adresa zaměstnavatele

Ukončuji pracovní poměr v souladu s § 56 odst.1 písm.b) ZP pro nedodržení, z vaší strany, splatnosti mzdy podle §141 odst.1 ZP.

Dále vás upozorňuji na § 56 odst.2) ZP, kdy přísluší od zaměstnavatele náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku za dobu, která odpovídá délce výpovědní doby.

adresa ukončujícího

datum........­....... podpis.......­........

převzal: .............­.(myšlen zaměstnavatel)

pokud odmítne, zaslat doporučeně poštou

podat na sekretariátu zaměstnavatele s potvrzením převzetí

žádné okecávání, omáčka nemá smysl. Stručně a jasně.

Zdroj: <a>http://zivot-nauci</a>
Doplňuji:
skleróza: 1 odstavec má znít i s datumem

►►► Ukončuji pracovní poměr v souladu s § 56 odst.1 písm.b) ZP pro nedodržení, z vaší strany, splatnosti mzdy podle §141 odst.1 ZP.

jedná se splacení mzdy po termínu. Termín splatnosti je do konce měsíce října (bez ohledu stanoveného termínu zaměstnavatelem) + 15 dnů, podle ZP, takže proto ukončení 16. t.m. t.r.