DIH

Zaměstnání

Může člověk být zaměstnán a pak ještě pracovat na ŽL.?

Nejlepší odpověď
brillant

Ano.
Předtím, než se ale rozhodnete začít podnikat při zaměstnání, měli byste si dát pozor na několik povinností, které je potřeba splnit. Například jestliže chcete podnikat ve stejném oboru jako váš zaměstnavatel, jste nuceni mu tuto skutečnost oznámit a vyžádat si od něj písmený souhlas. Také si zkontrolujte, zda v pracovní smlouvě nemáte zákaz podnikání v oboru, ve kterém pracujete. V případě, že chcete podnikat v oboru, ve kterém váš zaměstnavatel nepodniká, nemusíte mu tuto skutečnost oznamovat.
http://www.pod­nikatelskyweb­.cz/podnikani-pri-zamestnani/

Další odpovědi
led

Ano, ale nesmie podnikať v tom istom ako jeho zamestnávateľ – konflikt záujmov.

Andre5000

Může, ale měl by se informovat, jak se k tomu „vedlejšáku“ staví jeho zaměstnavatel.

ponovotny

může a to i v případě, že pod „pak“ myslíš „současně“

led

brillant,
myslíte, že zamestnávateľ bude súhlasiť s konkurenčnou firmou, ak to nie je náhodou firma úzko spolupracujúca? Väčšinou sa takáto spolupráca používa pri výberových konaniach, konkurzoch, krytie vopred určeného záujemcu.

ponovotny

Andre5000– a proč by se musel přát zaměstnavatele? Maximálně v případě, že by měla živnost nějaký vztah k zaměstnání (třebas nutnost upravovat pracovní dobu).