Pokročilý

Jak na založení bankovního účtu u FIO banky, pro nezletilou osobu?

Dobrý den,
chci si založit běžný bankovní účet u FIO banky, s rodiči jsem se domluvil, jelikož nejsem plnoletý, že to společně pujdeme založit. Jenže ve smlouvě na jejich internetovych strankach jsem se dočetl, že nebudu moct provádět ruzné výběry z bankomatů, placení přes internetové bankovnictví apod. Že to můžou pouze moji rodiče a to pouze v bance. Stejně jsem to chtěl mít hlavně na peníze z různých brigád, popř. kapesné apod. Chápu správně, že když mi bude 18 let, veškeré omezení automaticky zkončí nebo si je musím jít vyřídit na pobočku? Jelikož za rok a půl mi bude 18, tak to bych nějak vydržel. Snad jsem to popsal dost srozumitelně, popř. doplním otázku, jinak předem děkuji za rady apod.
PS.: popřipadě, jakou banku byste mi raději doporučili, na většině stránkách a názorů od lidí jsem došel, že jednou z nejlepších bank je zrovna FIO.

Odpovědi:

Bronzový

Fio banka není špatná banka z pohledu poplatkové politiky (aktuálně tam mám jeden z hlavních účtů), ale nelze říct, že by byla univerzálně výhodná (to ostatně není žádná, že :-). Má klasické neduhy malých a internetových bank: kdo chce nějaké specialitky (např. proplácení šeků ze zahraničí, aby internetbanking uměl export ve formátů přesně pro mé účetnictví nebo právě i účet pro nezletilé), tak může narazit. Někde jsem navíc četl rozbor, že jejich Všeobecné obchodní podmínky dělají z klientů onuce - mě to nepřijde, ale VOP jsou klasicky dokument typu "ber, nebo nech být".
Takže to IMHO chápete dobře: buď přijmete jejich omezení (přesný výklad si můžete si to ověřit u nich -viz kontakty níže) nebo si otevřete studentský účet jinde - viz http://www.odpovedi.cz/…

Zdroj: http://www.fio.cz/o-nas/kontak ty

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.