restcheb

Mám jako přistupitel k hypotéce, kterou dlužník přestal splácet už s původním úmyslem nesplácet, šanci na podání žaloby?

Dobrý den, mám jako přistupitel k hypotéce, kterou dlužník přestal splácet už s původním úmyslem nesplácet, šanci na podání žaloby na dlužníka pro podvod ?

Nejlepší odpověď
ivzez

Žalobu podat můžete, ale prokázat podvod
(záměr nesplácet) asi bude na Vás…

Spíše si myslím, že tam původně byl záměr hypotéku
splácet a splatit. Jinak byste k ní asi nepřistoupil …

Další odpovědi
novaky

Ano. Podvodného úmyslu se dopustíte i tehdy, když si vezmete úvěr o němž víte, že povede k vaší insolvenci. Jde o podvod, uvedl jste poskytovatele úvěru v omyl.
Pokud úvěr splácíte a změní se např. vaše životní situace, žaloba je stále možná, ale bez šance vyhrát.