JaserUpir

Základní škola vychází mi 4,4 poraďte

Chodím do základní školy..Na vysvědčení my vychází z Matematiky 4,4 pokud by mi hrozilo propradnuti jsou nějaké opravné zkoušky ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Víš já zastávám názor, že konečná známka na vysvědčení není aritmetický průměr, ani složený průměr (tzv. váhový průměr) ani geometrický průměr ani žádný jiný průměr, ale prostě celkový přístup k tomu předmětu – pokud někomu vychází dejme tomu to 4,4 ale vidím, že má snahu se učit, neotravuje na hodině, chodí do tý školy a prostě se nějak snaží, tak bych mu tu čtyřku dal.

Ale jestliže někdo se stejným průměrem neustále otravuje, na školu prdí, na hodiny nechodí a nemá snahu s tím něco nějak dělat, tak bych zvažoval o udělení nedostatečné s tím, že o prázdninách se bude hezky učit celé pololetí a půjde před komisi dělat reparát.

Ono je to opravdu o učiteli, každý je malinko jiný. Nicméně si myslím, že určitě dobrý dojem uděláš tím, že za ním dojdeš o přestávce do kabinetu a zeptáš se na možnost nějakého vyzkoušení nebo opravy minulé písemky apod. Věřím, že ti vyjde vstříc.
Hodně štěstí.

Další odpovědi
M.

A nehrozí ti i propadnutí z češtiny?:)
Máš se snažit celý rok a ne jen poslední dva týdny (možná ani ne) učení. Samozřejmě, zkoušky jsou, ale užij si zameškané prázdniny učením.

arygnoc

myslím, že keď učiteľovi ukážeš, že si si dokázal sám vypočítať ten priemer, tak ti za 4 dá, veď predsa si sa len niečo naučil.

Nechápem, ako môžeš mať z matematiky taký zlý prospech, pre mňa to bol jeden z najzaujímavejších predmetov, rozhodne zaujímavejší, ako sa bifľovať slovíčka na cudzí jazyk, alebo kedy sa narodil Jan Bezzemok či aké je hlavne mesto Trinidadu.

Jsemtady

Mno podle toho jak píšeš ve svých otázkách, to nebude jen z matematiky. Mno povím ti to asi tak.. Běž do OBI, kup si tam lopatu, zajeď pomáhat na povodně, ať víš do čeho jdeš. Protože s takovou tě nic lepšího nečeká. Ze základky je matematika asi to nejhlavnější, co by ses měl naučit, protože nějaké základní počty využiješ vždycky. V dnešní době, kdy jsou i fabriky obsazené maturanty, tě nic lepšího jak lopata nečeká. Mno mohl by ses naučit nějaké to řemeslo, bohužel i tam jsou potřeba základní počty, takže to se tě asi netýká. Když už budeš u té lopaty, tak si hnedle najdi nějaké děvče a udělej jí dítě, protože jak budou starší, tak jim dojde, že by potřebovali někoho kdo je trošku zajistí. Mno pak se stejně rozejdete a budeš platit alimenty, na které ale nebudeš mít a za jejich neplacení skončíš ve vězení. Mno a potom už se budeš jen tak potloukat, bude z tebe alkoholik, příležitostnej zlodějíček a zemřeš poměrně brzy na ulici za nějaké kruté zimy…
Nebo se nad sebou trochu zamysli, protože ti jde o celej budoucí život. Matika na základce se dá snadno doučit a leckdy se stačí jen trošku zamyslet a selským rozumem dojdeš k výsledku. Tak se koukej učit, ukaž snahu a třeba ten život nakonec nebudeš mít úplně nahovno.

cincina

Když budeš mít na konci roku 5 z matematiky, tak budeš ke konci srpna dělat opravné zkoušky. Stejně si myslím, že učit by se člověk měl celý rok a ne poslední týdny. To už si známku nevylepšíš. Ale zase chápu, že ne každému matika jde. Tak potom si zařiď nějaké doučování třeba:)