AShooter

Opravné zkoušky

Co se stane když se nedostavím v srpnu k opravným zkouškám?? Může mě to nějak ohrozit?
Doplňuji:
A je lepší se nedostavit a propadnout? Nebo se dostavit a zkoušku neudělat?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Když se nedostavíš bez omluvy, tak je to jako kdybys u zkoušky propadl. Ztratíš termín.
Doplňuji:
Rozhodně je lepší se dostavit a bojovat do poslední chvilky. Co ty víš, třeba ti sednou otázky nebo se ti to povede ukecat alespoň na dostatečnou úroveň.
Vykašlat se na to a nedostavit se je vyloženě srabáctví, nebo se aspoň zkus hodit marod.

Další odpovědi
honza19hk

jdi tam,i snaha se cení.Když tam nepřijdeš tak to je jako kdybys je neudělal.A další možnost nedostaneš,tím pádem ten vyuční list,řidičák nebo co to máš za zkoušky nedostaneš.

Syd

Záleží co to máš za zkoušky. Jestli to jsou zkoušky na ZŠ nebo SŠ či učňáku ne v posledním ročníku, je rozhodně lepší to aspoň zkusit. Nic neriskuješ. Buď to uděláš a jdeš dál, nebo propadneš.
Jestli to jsou ale opravný zkoušky v posledním ročníku SŠ nebo učňáku, znamená to, že když je uděláš, tak pudeš v září maturovat/skádat závěrečný zkoušky a to bude průser, když ty potom neuděláš, protože se sice budeš moct na jaře přihlásit znova, ale už se budeš muset učit sám. Takže jestli seš v posledním ročníku a nejseš připravenej na maturitu/závěrečný zkoušky, tak je lepší tam buď nepřijít anebo přijít a dělat že vůbec nic nevíš, abys propadnul a moh si to přes ten rok ve škole zopakovat.
Že by to byly opravný maturitní/závěrečný zkoušky nepředpokládám, ty jsou v září, a ne v srpnu.
Každopádně nedostavit se bez omluvy je jako přijít a neudělat, takže jestli myslíš že se ještě můžeš něco naučit ale nestíháš, zajdi v den zkoušky k doktorovi, že tě bolí v krku a hlava a máš kašel atd., aby ti napsal omluvenku. Potom ti škola nabídne další termín.

Syd

honza19hk: Kde se prosim tě cení snaha? Možná tak na prvním stupni ZŠ, víc nic.