Zajímalo by mě jestli jde napočítat úroky(penále) z již soudně rozhodnutého výkonu o exekuci když mám exekuci na plat.Ď

Zajímalo by mě jestli jde napočítat úroky(penále) z již soudně rozhodnutého výkonu o exekuci když mám exekuci na plat děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Správných odpovědí je několik.

Soud rozhodne o částce a úroky do zaplacení. Potom úroky se zastaví v době celého zaplavení dluhu. Nejdříve se splácí dluh a potom odměna exekutora. Nesmí se splácené částky upřednostnit pro odměnu exekutora.

Soud rozhodne o částce (např. zdravotní pojištění) a tam ze zákona běží úroky. Zdravotní pojišťovna je povinna vybírat zdravotní pojištění včetně úroků. Tam soud nerozhoduje o úrocích, protože to řeší zákon.

Pak se jedná o dlužnou částku kterou nereguluje zákon a pokud částka není ošetřena obchodní smlouvou a soud nerozhodne o úrocích, tak nic neběží.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

penále bežia iba do právoplatného rozhodnutia súdu (rozsudku) a to i počas konania.

ale môžu penále znova naskočiť, keď (čo i vinou zamestnávateľa) nebola splátka včas uhradená. to záleží prípad od prípadu.

v prípade, že splátky prebiehajú v poriadku (výška, termíny splatnosti splátok), v žiadnom prípade nemožno počítať ďalšie penále, suma určená súdom je konečná.

obráťte sa na súd, ktorý rozsudok vyniesol.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.