Avatar uživatele
Silvershine

Zajímalo by mě, do kolika let rostou chlapci.

Zajímalo by mě, do kolika let rostou chlapci a jestli je nějaká souvislost mezi výškou rodičů a výškou dítěte.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? rynek878, J20 před 5131 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Bývalý manžel mně přerostl o 4 cm,když mu bylo 26 let,prostě najednou vyrostl,asi ze mně…pořád říkal,já z tebe snad vyrostu…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Růst zpravidla u chlapců končí mezi 19–21 rokem .
Co se týče výšky tak pokud máte rodiče vysoké budete zhruba stejně vysoký jako oni,ale mám známých kteří jsou vysocí a mají děti ještě o něco vyšší než jsou rodiče.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Chlapci rostou až do věku 21 let. Je to samozřejmě individuální, ale je mnoho případů, kdy jsou chlapci třeba do svých 18 o hlavu menší než jejich spolužačky a za ty následující 3 roky dorostou třeba do téměř dvou metrů.
Výška je samozřejmě dědičná záležitost a navíc děti obvykle přerůstají své rodiče. Rozhoduje o tom ale výška obou rodičů, ale i prarodičů. Jeden můj opravdu dost vysoký kamrád má oba rodiče poměrně nízké postavy, dlouhán byl ale prý jeho dědeček.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vyneve

délka růstu a čas jeho ukončení se určuje podle začátku puberty-čím dřív puberta, tím dřív uzávěr růstových chrupavek. Někteří mohou skončit (a pak se jen zmenšovat:) už i v 17-ti letech.

konečná výška: dneska mají tendenci děti vyrůst více než rodiče, je to díky lepší péči a množství stravy,…
průměrná výška je zhruba výška otce, zmenšená pokud je maminka moc nízká.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví