Silvershine

Zajímalo by mě, do kolika let rostou chlapci.

Zajímalo by mě, do kolika let rostou chlapci a jestli je nějaká souvislost mezi výškou rodičů a výškou dítěte.

Nejlepší odpověď
kropitko

Bývalý manžel mně přerostl o 4 cm,když mu bylo 26 let,prostě najednou vyrostl,asi ze mně…pořád říkal,já z tebe snad vyrostu…

Další odpovědi
panenka

Růst zpravidla u chlapců končí mezi 19–21 rokem .
Co se týče výšky tak pokud máte rodiče vysoké budete zhruba stejně vysoký jako oni,ale mám známých kteří jsou vysocí a mají děti ještě o něco vyšší než jsou rodiče.

Nuk nuk

Chlapci rostou až do věku 21 let. Je to samozřejmě individuální, ale je mnoho případů, kdy jsou chlapci třeba do svých 18 o hlavu menší než jejich spolužačky a za ty následující 3 roky dorostou třeba do téměř dvou metrů.
Výška je samozřejmě dědičná záležitost a navíc děti obvykle přerůstají své rodiče. Rozhoduje o tom ale výška obou rodičů, ale i prarodičů. Jeden můj opravdu dost vysoký kamrád má oba rodiče poměrně nízké postavy, dlouhán byl ale prý jeho dědeček.

vyneve

délka růstu a čas jeho ukončení se určuje podle začátku puberty-čím dřív puberta, tím dřív uzávěr růstových chrupavek. Někteří mohou skončit (a pak se jen zmenšovat:) už i v 17-ti letech.

konečná výška: dneska mají tendenci děti vyrůst více než rodiče, je to díky lepší péči a množství stravy,…
průměrná výška je zhruba výška otce, zmenšená pokud je maminka moc nízká.