Jaguška

Zajímala by mě definice slova HOUŽVIČKA.

PŘEDSTAVUJI SI POD SLOVEM HOUŽVIČKA VYZÁBLÉHO ČLOVÍČKA, ALE NEVÍM, CO HOUŽVIČKA JE.

Nejlepší odpověď
www

Jedná se o zdrobnělinu slova houžev, což je provaz z proutí.
Přeneseně je to pak přirovnání, kdy to či ono (ten/onen) se houžvi podobá.
Houžev viz zdroj.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Houžev

Další odpovědi
annas

Houžvička (menší míra vlastností – např. velikost) – zdrobnělý výraz od houžev, původně ‘zkroucený prut, kořen, větev
ap., provaz’,

Dnes houžev – . prut, kořen n. kmen mladého ohebného stromku zkroucený na způsob provazu k vázání vorů a p., též lýčený provaz.

Přeneseně se houžev užívá např. Maso je jako houžev. tuhé, tvrdé.

Pokud máte na mysli příjmení Houžvička, je odvozené od obecného jména houžev – viz definice. Jinak také přezdívka vytrvalému a odolnému člověku.

Takže podle definice si představte, jak by člověk asi vypadal.

PSJC a etymologický slovník