annas

Zajímá mě váš názor na slova Pavla Kosorina? Uvědomujete si sílu slova?

„Člověk nikdy neví, co může způsobit slovo – někdy vůbec nic, a někdy úplně všechno…“

Vyřčené slovo ani párem volů nevrátíš …

Nejlepší odpověď
hanulka11

Ano to je pravda
někdy nás celý život mrzí co jsme v nestřežené chvíli řekli -kdy jsme se neuhlídali

Další odpovědi
Drap

Velice moudrá slova. Dnes se však spousta lidí vůbec jimi neřídí. Třeba politici by tyto slova měli 100× opsat a ještě nechat podepsat od rodičů.

Deli

Souhlasím. Já jsem se ve své praxi duly setkávala třeba s nastávajícími maminkami, které se šíleně děsily porodu. Když jsme o jejich obavách propovídaly pár hodin, vylezlo na světlo třeba to, že jako dítě někde zaslechly větu typu: „Já to málem nepřežila…“ a tak se jim to vrylo do paměti, že po čtvrtstoletí se podvědomě obávaly, že porod nepřežijí.
Když se nám pak podařilo jejich blok odstranit a ony porodily snadno a rychle, byl to pro mne úžasný pocit.
Bohužel těch, které se bojí a neřeší to, je jistě velmi mnoho.

A pak je tu ještě jedna kategorie – děti. Řeknete dítěti, že je k ničemu – a nikdy z něj nebude sebevědomý člověk, protože ono ví, že je k ničemu. A tyhle škody se napravují velice špatně.

anonym

Bať, bať, většinou si možné následky uvědomí provinilci až po vyřčení, kdy ale bývá pozdě.
Skoro se nabízí návaznost na předchozí otázku (od Deli) o ublížení špatnou radou (tady i odpovědí nebo slovem).

dědapetr

Určitě jsou to slova velice pravdivá,o tom se přesvědčil i Topolánek když dělal rozhovor pro dej časopis Soho.
Dobře míněné slovo rozpláče i loupežníka.

Zdroj: internet

tom004

I z bible známe,že „na počátku,bylo slovo“.Takže ano,slovo může mít obrovskou sílu.V kladném,i zá­porném slova smyslu.

led

Presné slová, preto musí každý zvážiť čo povie. Radšej pomaly, než zbrklo.
PS.
Občas tu na stránke vidím práve túto zbrklosť, rýchlu reč bez rozmýšľania

anonym

led to napsala hezky.Lépe bych to nenapsala.Souhlasím do puntíku se slovy toho pána.