Pokročilý

Zahranicni obchody....objednavky poštou

Máte nějaké zkušenosti se zahranicnimi obchody například v USA nebo Německu(myslím tím přes zásilky) ? Poradtě mi prosím.Díky
Doplňuji:
Poradit nějaký obchod, ve kterém ste nakupovali a byli ste spokojeni jak s cenou tak i s dodáním.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Nakupuji přes Ebay a Dealextreme.com občas i přímo od nějakého výrobce.
Na straně prodejce většinou není problém, jen dát pozor na to co člověk kupuje. Bývá problém uplatnit naši záruku - USA mám myslím jen půlroční či roční, navíc se pak prodraží poštovné.

Některé, zejména asijské obchody (viz dealextreme), zasílají zboží zdarma a na obal píší "dárek" a uvádí nízkou cenu kvůli nižšímu clu a dph.

DPH a CLO - DPH (cca 20%) se neplatí u zásilek do 30 USD, CLO ještě výše (navíc je výrazně nižší než DPH). Do ceny zásilky pro určení zdali se platí CLO se počítá i doprava, pokud to není běžnou poštou (DHL, DPD a tak). Dále chce celnice občas potvrdit cenu zboží, česká pošta nabízí vyřešení těchto záležitostí - stačí jim scan plné moci a screenshot například z paypalu, po vyřešení a dodání si pošta, pokud se platilo DPH, účtuje cca 100kč za papírování. Pokud se DPH neplatilo, nechce nic.

Občas bývá problém s dobou doručení - levná zásilka může strávit na cestě i měsíc. Případně příjde za týden do ČR a pak stráví měsíc na celnici. Někteří prodejci nabízejí vrácení peněz pokud zásilka zavčasu nedorazí.

Jinak k placení doporučuji PayPal, sice nemá nejvýhodnější kurz, ale máte relativně bezpečný způsob platby (nikdo kromě PP nevidí číslo vaší platební karty) který podporuje většina e-shopů.

Další odpovědi:

Pokročilý

já hodně často nakupuji na dealextreme.com je to obchod v hong-kongu a poštovné je zcela zdarma. NEvím s čím chcete poradit :D

Zdroj: www.dealextreme.com

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.