ŽÁDÁM O RADU

chtěla bych Vás poprosit o radu, jestli nevíte v jakém formátu stahovat filmy do mobilu(avi,rar apod.) stáhla sem si filmy v AVI, a když sem je stáhla do mobilu (samsung dotykový) píše mi to, že je soubour ávadný,přitom hraje normálně..Děkuji za rady

Nejlepší odpověď
Cullinda

Mě mobil bere i avi, ale jinak se asi nejvic používá 3gp. Můžete si to převést v nějakém programu jako je třeba Format Factory.

Další odpovědi
dudu

Osvědčil se mně program Any Video Converter, zde si film upravte do formátu MPEG-4 pro mobilní telefon. Zcela dostačuje volně přístupná verze programu.

anonym

rozlisujme tri ruzne veci
/ format multimedialniho containeru (mp4, 3gp, mkv, avi, …)
/ video format (mpeg4 h.263 – divx/xvid, mpeg-4 h.264, mpeg-2, a spousty dalsich ktere vas telefon uz nejspis nebude podporovat)
/ audio format (mp3, aac, ogg vorbis, …)

takovy video soubor je tvoren slozenim vsech techto tri formatu dohromady a pokud jde o mobilni telefony je treba davat pozor na podporu vsech slozek

mobilni telefony si nejcasteji rozumi s containerem 3gp a do nej pak muzete u slabsich telefonu dat video ve formatu mpeg-1 a audio ve formatu mp3, u trochu lepsich telefonu muzete do containeru 3gp dat video mpeg-4 h.263 v kombinaci s mp3 zvukem a u tech vubec nejvyspelejsich klidne i mpeg h-264 v kombinaci s audiem aac a v beznem dvd rozliseni. Kontejnery avi jsou mene podporovane a hlavne velmi problemove, neumi si efektivne poradit s variabilnimi datovymi toky. Naopak kontejner mp4 je vhodny naslednik 3gp ale s jeho podporou se setkate spis u vyspelejsich telefonu.

O rozliseni hovorim zamerne, je dalsim klicovym atributem, je to vyjimka pokud telefon dokaze prehravat video v dvd rozliseni nebo dokonce hd/fullhd rozliseni – a na takovou specialitku potrebuje specialni akcelerator obvykle kombinovany s velmi vyspelym chipsetem/cpu, u drtive vetsiny telefonu je optimalni rozliseni videa SNIZIT na pocet pixelu kterym disponuje vas mobilni displej.

audio/video/kon­tejner muzeme z jakehokoliv formatu prevadet na jiny napriklad pomoci vytecneho AviDEMUX – freeware, http://www.slu­necnice.cz/sw/a­videmux/ (jmeno je trochu matouci ale bohuzel zustalo z dob kdy mel program daleko uzsi zaber dovednosti, nez ma dnes), prostredi je v cestine

Rada.012

jelikoz mam dosti dobrej tel teda co jsi myslim ja, takze tato vec jakej format me nezajima pac co jsi tam dam za jakej format to vse rozjedu. muj nej. tel. HTC TOUCH HD2 LEO