Začínám se docela bát o sebe, svou rodinu a bližní...?

Moje nejlepší kamarádka bydlí v malém městečku u hranic s Rakouskem a Slovenskem a včera se mi svěřila s jejím zážitkem. Momentálně má brigádu v jednom supermarketu a včera si prý při odchodu všimla, že před supermarketem postávají nějací lidé. Měli velmi snědou pleť, otrhané oblečení a cosi si ohřívali nad rozdělaným ohněm, hned vedle bankomatu. Další den ráno se vrátila na ranní směnu. Zůstal tam po nich neskutečný nepořádek. Převrácený koš, odpadky, nějaké kosti a flek po ohni.
Já tu situaci nezažila, nemůžu soudit ale osobně jsem minulý týden jela na přijímačky do Brna. Když jsem přijela zpátky domů, asi okolo 6 h večer, na nádraží spali na kartonu další takovíto lidé a ostatní hlasitě "hulákali" na kolemdoucí lidi nějakou neznámou řečí.

Začínám se docela bát co bude. Nejde mi o to že to jsou (možná) afričané ... i kdyby to byl asiat nebo evropan, prostě kdokoliv a takto se choval, taky bych se bála.

Jaký máte názor na nynější světovou situaci? Máte ze svého bydliště podobné "zážitky"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Podobné zážitky ze svého bydliště mám taky. V našem městě je jedna hodně známá ulice, kde se snědí lidé povalují u ohně, pokřikují nesrozumitelnou řečí, dělají bordel a kradou už mnoho let. Nejde o Afričany, ale o občany ČR.

Další odpovědi:

Bronzový

Takového případy tady byly (od otevření hranic) a budou s tím, že jde o vlny - v tuto chvíli bohužel zrovna probíhá jedna velká. Vzpomínám, jak ještě v době hraničních kontrol ČR - SR občas nějací převaděči vyklopili nějaké Bengálce apod. v lese a řekli jim, že za kopcem je Německo - a spící zmrzlí uprchlíci na autobusové zastávce pak vyděsili babičky dole v dědině ...

Právě z tohoto důvodu mě fascinuje, jak jsou všichni proti snahám o organizované řešení problému ...

Zlatý

Máš telefon?
Tak v takové situaci volej policajty - 156 (MP), 158 (PČR), případně můžeš i 112 (IZS - ti tě na policajty přepojí) - představ se, vylič situaci a je to*)...
Policajti tu jsou ´od toho´...
___
*) jenom bacha na ´zneužití´ - operátor vidí tvé telefonní číslo a případně je i schopen detekovat (rámcově) tvou polohu
___
Pokud budou ´neochotní´ (párkrát se mi to stalo při volání na MP P10), řekni, že si hovor nahráváš (a klidně to udělej) a poskytneš jej inspekci (a uvidíš ten ´šrumec´)...
;-)

Zlatý

Budou to nejspíše imigranti z nějakých muslimských zemí,kteří přijeli zvýšit do ČR klesající populaci Čechů a také nám přijeli vydělat na naše důchody.:-)

Diskuze k otázce

Malineli

Emefej: :D pobavilo mě to ale... tohle byli vyloženě lidé negroidního typu. (prosím žádné narážky) to je fakt.

Malineli

Teď i trochu sledujeme s kamarády dění ve světě. Ať už je to záležitost v přístavu Calais nebo to co se děje ve Švédsku. Já nevím a neznám osudy těch lidí. Jen mě znepokojuje jejich chování.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.