Malineli

Začínám se docela bát o sebe, svou rodinu a bližní…?

Moje nejlepší kamarádka bydlí v malém městečku u hranic s Rakouskem a Slovenskem a včera se mi svěřila s jejím zážitkem. Momentálně má brigádu v jednom supermarketu a včera si prý při odchodu všimla, že před supermarketem postávají nějací lidé. Měli velmi snědou pleť, otrhané oblečení a cosi si ohřívali nad rozdělaným ohněm, hned vedle bankomatu. Další den ráno se vrátila na ranní směnu. Zůstal tam po nich neskutečný nepořádek. Převrácený koš, odpadky, nějaké kosti a flek po ohni.
Já tu situaci nezažila, nemůžu soudit ale osobně jsem minulý týden jela na přijímačky do Brna. Když jsem přijela zpátky domů, asi okolo 6 h večer, na nádraží spali na kartonu další takovíto lidé a ostatní hlasitě „hulákali“ na kolemdoucí lidi nějakou neznámou řečí.

Začínám se docela bát co bude. Nejde mi o to že to jsou (možná) afričané … i kdyby to byl asiat nebo evropan, prostě kdokoliv a takto se choval, taky bych se bála.

Jaký máte názor na nynější světovou situaci? Máte ze svého bydliště podobné „zážitky“?

Nejlepší odpověď
Emefej

Podobné zážitky ze svého bydliště mám taky. V našem městě je jedna hodně známá ulice, kde se snědí lidé povalují u ohně, pokřikují nesrozumitelnou řečí, dělají bordel a kradou už mnoho let. Nejde o Afričany, ale o občany ČR.

Další odpovědi
Pepa25

Takového případy tady byly (od otevření hranic) a budou s tím, že jde o vlny – v tuto chvíli bohužel zrovna probíhá jedna velká. Vzpomínám, jak ještě v době hraničních kontrol ČR – SR občas nějací převaděči vyklopili nějaké Bengálce apod. v lese a řekli jim, že za kopcem je Německo – a spící zmrzlí uprchlíci na autobusové zastávce pak vyděsili babičky dole v dědině …

Právě z tohoto důvodu mě fascinuje, jak jsou všichni proti snahám o organizované řešení problému …

gecco

Máš telefon?
Tak v takové situaci volej policajty – 156 (MP), 158 (PČR), případně můžeš i 112 (IZS – ti tě na policajty přepojí) – představ se, vylič situaci a je to*)…
Policajti tu jsou ´od toho´…
___
*) jenom bacha na ´zneužití´ – operátor vidí tvé telefonní číslo a případně je i schopen detekovat (rámcově) tvou polohu
___
Pokud budou ´neochotní´ (párkrát se mi to stalo při volání na MP P10), řekni, že si hovor nahráváš (a klidně to udělej) a poskytneš jej inspekci (a uvidíš ten ´šrumec´)…
😉

ten který je

Budou to nejspíše imigranti z nějakých muslimských zemí,kteří přijeli zvýšit do ČR klesající populaci Čechů a také nám přijeli vydělat na naše důchody.:-)

Malineli

Emefej: :D pobavilo mě to ale… tohle byli vyloženě lidé negroidního typu. (prosím žádné narážky) to je fakt.

Malineli

Teď i trochu sledujeme s kamarády dění ve světě. Ať už je to záležitost v přístavu Calais nebo to co se děje ve Švédsku. Já nevím a neznám osudy těch lidí. Jen mě znepokojuje jejich chování.