Zabavení řidičáku za alkohol

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat byl mi odebrán v říjnu lonského roku řidičák za jízdu pod vlivem alkoholu na 20 měsícu a musel jsem zaplatit 23 000,– kč pokutu.Vstahuje se i nový zákon od 1.1.2010 na toto a mněl bych nárok na vrácení řidičáku a zaplacené pokuty a kde o toto mohu zažádat o vrácení.Děkují.

Odpovědi
standa

NEVZTAHUJE !

Pokud jste se dopustil ´jen´ tohoto trestného činu a nebylo to z nedbalosti, tak na tento čin se ´amnestie´ nevztahuje a udělené tresty zůstávají platné i podle nového trestního zákoníku.

8georg8

Bohužel jak už jednou zaplatíte,tak vám nikdo nic nevrátí.
Ale máte za sebou polovinu trestu a je možné si zažádat o prominutí trestu.Prominutí by jste měl žádat tam kde vám nařídili těch 20 měsíců.