Dr. Darko

Za kolik se dá dnes postavit dům cca 120m2? Extistuje na to nějaká kalkulačka?

Odpovědi
aliendrone

Neexistuje na to „kalkulačka“ a ani nemůže. Pokud odmyslím cenu pozemku (mohou být VELMI VÝRAZNĚ odlišné), tak jde i o použité technologie (někomu stačí dřevostavba, jiný zase chce něco, co přežije vzdálenější jadernou explozi, chápeš? Jeden chce/stačí mu obyčejná okna (plasťáky), další chce mnohakomorová s požadavkem na min. tepelnou průchodnost). Ceny stavebních materiálů i komponent se celkem rychle mění (směrem k vyšším), cena práce též… To je pak těžké, oproti různým přepočtovým kalkulátorům/scrip­tům (převody jednotek aj.).

Ony dokonce i ty EXISTUJÍCÍ „kalkulačky“ jsou spíše jen reklamním trikem. Tuhle jsem narazil na „kalkulačku“, která mi slibovala vypočítat, jestli se mi vyplatí solární elektrárna. A JEDINÝM vyžadovaným/za­davatelným údajem byl můj věk. 😮 Dobrý, ne? 😕

Michálek1245

Tohle je tak obecná otázka, že na ní nejde de facto dá žádná odpověď. Jednak záleží na firmě, samozřejmě, že dřevostavby Olomouc vám postaví za jinou cenu, než firma, která dělá zděné domy. Hodně záleží na studii. Ale jako pokud o tom uvažujete, existuje cesta. Investujte 15 – 20 tisíc do studie a tam zjistíte, kolik to +/- bude stát.