kocickaaa

Za jak dlouho se z plic dostanou usazeniny z poslední cigarety? Udělá něco s tělem dospívajícího 10 cigaret za půl roku?

Nejlepší odpověď
sejtanka

Poločas rozpadu nikotinu v organizmu je 1 až 4 hodiny. To znamená, že během šesti hodin poté, co vykouříme cigaretu, zbývá v našem těle pouze 0,031 mg nikotinu z původního jednoho miligramu, který jsme vdechnutím do těla dostali.

Zdroj: www.exnico.com/u­cinky-nikotinu

Další odpovědi
dědapetr

U silného kuřáka když přestane tak se mu vyčistí plíce zhruba za deset let,aby vypadali plíce jako u nekuřáka. 10 cigaret zatím nic moc,ale přečti si tohle pro případ kdyby jsi chtěla pokračovat:

Zdroj: http://www.vol­ny.cz/nekurak/vliv_NA_­ZDRAVI.htm

Fidel

Reálně ne. I kdybys kouřil 10 cigaret denně po dobu 10 následujících let a pak přestal, nemělo by to mít žádné vážné důsledky na tvůj organizmus (samořejmě nesmíš mít nějakou genetickou predispozici).