Lorrien

Za jak dlouho klesne teplota v rychlovarné konvici na 85 °C?

Dobré ráno,
je čas na kávu a zrovna jsem si vzpomněla na jednu věc, která mě již dlouho zajímá. Na mleté kávě je napsáno „zalít vodou o teplotě 85 °C“, ale jak mám poznat, kolik stupňů ta voda má? Po dosažení varu ji nechám tak 20 sekund stát a pak liji do kávy– je to brzy, nebo pozdě?
Děkuji za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
Drap

Nelze odpovědět. Je to závislé na izolačních parametrech konvice, množství vody a okolní teplotě. Pokud to chceš vědět přesně, musíš změřit.

Další odpovědi
marci1

Údaje, jak dlouho nechat různé množství uvařené vody chladnout na požadované stupně : http://osmikras­ka.blogspot.cz/2008/11/­voda-na-aj.html

mosoj

Celý život jsem zaléval kávu vodou těsně po varu. Káva byla dobrá a aromatická. Dnes ať ji zalévám čím chci káva aromatická není. Již se zde o tom diskutovalo.

Pokud na tom tolik lpíš , kup si konev s termostatem. Již je jich na trhu dost a solidní ceny.

Jedna z mnoha : http://www.eu­ronics.cz/chy­tra-rychlovarna-konvice-eta-elle/r-35-1249/

gagaga

mosoji, me tady " zblbnul " nedavno mojitek.. ze takhle zalejvat kafe je jed !
ja si ted na nej vzdycky vzpomenu .. ( kdyz zalejvam hned po prevareni ) :)
ze zacatku jsem zkousela cekat, ale nemam tu trpelivost..
a potrebuji pocit, ze mam kafe varici …

snad to cist nebude :)

  • iv-

P.S. a jsou v tom vasem rybniku kapri ?

gagaga

http://osmikras­ka.blogspot.de/2008/11/­voda-na-aj.html

marci1

ad „gagaga“ : Nevšimla jsem si Vašeho příspěvku v diskusi. Omlouvám se. 🙂

gagaga

to je v poho..me to nevadi :))
mozna by si toho tady slecna ani nevsimla :)