Za jak dlouho je promlcen dluh,ktery se vubec nezacal splacet,je to od roku 1999.My jsme zastavili na tento dluh dum.

jsme zastavci na tento dluh jine osoby.dekuji

Nejlepší odpověď
standa

Z obecného pohledu by mohl být takovýto závazek promlčen po třech letech od okamžiku, kdy měl být splatný.

Ale promlčecí lhůta mohla být PŘERUŠENA, pokud se věřitel domáhal svých práv u soudu, případně pokud dlužník jakýmkoli způsobem svůj dluh později uznal…

Vy jste v pozici ´ručitelů´ a nesete všechny dlužníkovy povinnosti.

Doporučuji se informovat přímo u dlužníka a tvrdě požadovat zahájení splácení dle podmínek příslušní smlouvy.