broula

Za jak dlouho bude rodit broskev vyrostlá z pecky?

Před dvěma roky mi z pecky broskve vyrostl proutek, dnes je z něho malý stromeček. Za jak dlouho a za jakých podmínek se mohu dočkat první broskve?

Nejlepší odpověď
cochee

První plody by mohly být už ve čtyřech letech. Máme několik broskvoní a všechny z pecky. Je to vždycky zábava čekat, jaké broskve to ten rok bude mít. Čím více broskví se na stromě udrží, tím jsou menší. Letos jich bylo dost a velikostně tak cca 5 cm. Pamatuju před pár lety, kdy bylo broskví málo a velikostně se daly srovnat s těmi z obchodu.

Další odpovědi
Drap

Pokud bude mít dobré podmínky, tak cca za 3 roky. Nemusí taky rodit nikdy. Pokud však rodit bude, a těch je většina, určitě nevyroste velikosti třešně. To je vyložený nesmysl.

anonym

Za jak dlouho přesně nevím,to záleží na podnebí,teplotě atd,ale raději volte kupovanou roubovanou,nebo si naroubujte,aby jste měli velké pllody.
Vyrostlá broskev z pecky vám může plodit broskve velikosti třešně.