fcoop

Za co všechno se dá krákat?

Nejde ani tak o to,co musí někdo provést,aby byl vykrákán.

Jde o místa na těle,kde je možné provést krákot. (terminus technicus)

Co mě trochu mate – nekrákají náhodou vrány?
Co tedy mají vrány společného s tímto aktem?

Nejlepší odpověď
annas

Zajímavý dotaz. Vrány s krákáním za vlasy nemají nic spílečného.

Sloveso krákat má totiž dva významy, které jsou rozdílného původu.

  1. hanlivě: zpívat, krákorat, bejkat od nepříjemného zvuku krá, krá…
  2. bolestivě tahat za vlasy. Na rozdíl od zvuku vrány pochází slovo ze staročeského křák – keřík; chomáček vlasů. Podobnost hustý keř, kdysi husté neupravované rozcuchané vlasy. Kdo na to přišel, už se nedovíme.

SNČ
Doplňuji:
Základ slova křák je vidět v některých nářečích – užívá se sloveso křákati ve stejném významu.

Další odpovědi
Drap

Krákat se používalo ve spojení vytahat. vykrákat za vlasy, evantuélně za vousy.Vrány zřejmě nemají společného vůbec nic

anonym

Neni to „kárat“ ? I když se někdy říká:tys to musel vykrákorat(vy­kecat)?!