Avatar uživatele
wendyX

Z jakého materiálu je špička stylusu pro kapacitní dotykové displeje mobilů/tabletů?

Pátral jsem na e-shopech prodejců zabývajících se prodejem tohoto příslušenství- skoro nikde však tuto podrobnost neuvádějí- snad jen ve dvou případech bylo uvedeno- silikonová guma.

Nedávno jsem tedy zkoušel ‚laborovat‘ v domácích podmínkách; vyzkoušel jsem několik druhů silikonových pryží, také materiál ze silikonových bužírek… Avšak ve všech případech byl výsledek negativní- displej nereagoval! Takže otázka zní: z čeho je to vlastně vyrobeno? Nemá zde někdo vlastní zkušenost? Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3208 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jáára

Je to z vodivé pryže (gumy). Používá se mj v klávesnicích DO, v membránových klávesnicích, spoje displayů a další.
Jestli chceš „home made“ kapacitní stylus, sroluj si antistatický pytlík – prodávají se v tom počítačové komponenty.
https://www.go­ogle.com/webhp?sou­rceid=chrome-instant&ion=1&es­pv=2&ie=UTF-8#q=vodiv%C3%A1%20­guma

E: ad zelí: na kapacitní display musíš působit větší plochou -simulovat prst.
Takovej párek je skoro ideální

Upravil/a: jáára

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zelí

Je důležité aby byl ten materiál vodivý. Jinak to nepůjde. Co přesně za materiál používají nevím. Můj telefon jde ovládat třeba i příborovou lžící. Záleží také na citlivosti displeje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek