bolak

Z jakého důvodu se Bernský salašnický pes dožívá tak krátkého života?

On má nějakou výrobní vadu, nebo je náchylnej k nějakejm nemocem ve stáří nebo proč se dožívá jen max. 6–8 let?

Nejlepší odpověď
anonym

Asi to bude geny a je náchylnější k nemocem.

Další odpovědi
Klaproth

Všechna velká plemena se obecně dožívají nižšího věku.

anonym

Zdravotní potíže

Je obzvláště náchylný k dysplazii kyčelních kloubů. Trpí také dědičnými očními chorobami a rakovinou. Je důležité u něj kontrolovat rodokmen a zkontrolovat předky, zda netrpěli právě potížemi s klouby nebo potížemi s kardiovaskulárním systémem, který často zaviní nečekanou smrt zvířete. Dožívá se jen málo let, v průměru deseti.

Jste youtuber?

zdroj:https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bernsk%C3%BD_sa­la%C5%A1nick%C3%BD_pes

Šidlo

veľké psy žijú kratšie.....ono, aj príliš veľkí ľudia žijú kratšie
po prvé, väčšinou ich preťažené srdce zlyhá skôr
po druhé, pes bol pôvodne vyšľachtený z nejakého pra-vlka.....ktorý asi nebol veľmi veľký
takže pre psa je neprirodzené byť taký veľký… teda, pre všetky jeho orgány
po tretie, môže byť prešľachtený

bolak

Pumík: budu všechno co si budeš přát, a ještě k tomu rád

bolak

a teď jdu srát..

anonym

To je úroveň zlatého oslíka.

annas

Ad bolak,

co to vidím …¨))

bolak

zrod poezie? :)

anonym

Bolak,
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-za-chemickou-latku-ktera-je-citit-kdyz-to-nekde-smrdi-jako-dymovnice

bolak

to mě nemusíš upozorňovat, já všechny své akutální otázky pravidelně projíždím :)

anonym

tak promiň, že jsem tě otravoval.

bolak

měs neotravoval :) já jen říkám že mě nemusíš upozorňovat, že to není nutné, že si všimnu :)