bolak

Co je to za chemickou látku která je cítit, když to někde smrdí jako dýmovnice?

barbakan: já nevim, rád bych ohodnotil a nevím jestli máš pravdu, takže hodnotit musí jiní… vím že je to cítit dlouhodobě u nás u několika průmyslových budov kolem kterých denně chodím, a u jedné střelnice (ale ne pokaždé), každopádně vždycky jsem chtěl vědět co to je, co takhle smrdí, tu vůni si totiž pomatuju z dětských táborů, když jsme s oranžovým oddílem hráli hru „hoď dýmovnici vedoucímu do chatky“ a oni pak zase s náma hráli hru jménem „hoď oranžový oddíl z okna do kopřiv“

Nejlepší odpověď
mosoj

To já ne!

Další odpovědi
anonym

Merkaptan?

bolak, tak to nebude to pravé, ořechové, ten merkaptan. Ten se používá v hornictví jako čichová signalizace v případě nebezpečí a nebo to používají plynaři při zkoušce netěsnosti potrubí. Je také možné, že se jedná o jiný nebo podobný plyn, který páchne po zkažených vejcích, shnilé zelenině, ale to už je sirovodík.

Není v té blízkosti, třeba pivovar?

Lamalam

Jestli tam je černý prach, tak by to mohl smrdět sirovodík.

anonym

Tím ošetřují Leninovu mumii, aby se nerozpadávala.

honza19hk

merkaptan,siro­vodík. merkaptan se v dnešní době používá k odorizaci zemního plynu aby bylo možné zjistit zda někde utiká. jinak totiž zemní plyn cítit není proto se míchá s merkaptanem.
Pokud je to u střelnice tak tam může být cítit spálený střelný prach z nábojů.