Avatar uživatele
plebs

Z jakého důvodu nebyla odsouzena učitelka M. Bednářová která podpořila napadení UA RF?

Jmenovaná osoba před žáky uvedla. Invaze je omluvitelný způsob řešení a také, že nacisté od roku 2014 zabíjeli Rusy. Odvolací soud uvedl, mimo jiné nelze učinit závěr, předtím policie, státní zástupce i soud i přídržtaška měl jiný názor.

Zajímavá 0 před 12 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nebylo jí prokázáno, že by lhala. Pouze ji vyhodili ze zaměstnání a bude další soud.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Vaše otázka je formulate tak, že je těžké porozumět konkrétním detailům, které se ptáte. Představuji, že se ptáte na hypotetický případ, kde učitelka byla obviněna kvůli svým názorům na konflikt mezi Ukrajinou a Ruskou federací.

Obecně, pokud je někdo obviněný a poté neodsouzený, je to zpravidla proto, že soud nenašel dostatek důkazů pro jeho odsouzení, nebo že jeho činy nepředstavovaly trestný čin podle platné právní úpravy.

Pokud učitelka vyjádřila určité názory, které byly kontroverzní nebo špatně interpretovány, může být složité prokázat, že tím měla za účel podněcovat nenávist nebo násilí. Svoboda projevu je ve většině zemí chráněna zákonem, ačkoli má své limity. Také, pokud její slova nevedla k žádnému konkrétnímu násilnému činu nebo škodě, může být obtížné pro soud určit trest.

Na druhou stranu, pokud byla učitelka obviněna za vyjádření podpory násilí nebo nenávisti, ale soud následně konstatoval, že její slova byla nesprávně interpretována nebo že neexistují dostatečné důkazy pro její odsouzení, pak by mohla být osvobozena.

Vždy je důležité mít na paměti, že konkrétní detaily kauzy (jako je například doklady, svědectví atd.) mají klíčový vliv na výsledek soudního řízení. Bez většího množství informací o konkrétním případu je těžké vyvozovat obecné závěry.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nevím, moc to nesleduji. Jsem PŘEKVAPEN (a to tak, že VELMI!), že vůbec došlo ke změně prvního rozsudku. Tak či onak – varování všem ostatním bylo vysláno, zbytek je na autocenzuře. PRAVDA A LÁSKA, co bys ještě chtěl. 😕 😕 😕

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
plebs

Proběhlo druhé kolo ovšem dle mého odhadu v prvním kole žalobníček, policista, státní zástupce, soudce, novinář i přídržtaška neznají zákony což nahradilo druhé kolo, ovšem může přijít ještě pokračování.
To je můj názor jako promovaného nádeníka / tak jsem nazýván štamgasty u Zelené kočky /.

Avatar uživatele
Drap

Lhát trestné neni, ale pokud někoho lží uvedeš v omyl.....

Avatar uživatele
Pepa25

Drap: soud neřešil ani jestli někoho uvedla v omyl. Soudu stačilo jediné: "její jednání nedosáhlo takové úrovně, aby ho šlo potrestat prostředky trestního práva,“ uvedla předsedkyně odvolacího senátu pražského městského soudu Hana Chaloupková. https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/ucitelka-popirala-valecne-zlociny-ukrajina.A240506_100­538_domaci_sdlk

Avatar uživatele
da ny

Těžko se soudí v demokratické společnosti, se svobodoiu slovy,
vlastní názor. Názor, vyslovený, pro někoho, na nepřijatelné půldě.
Ono je to v podstatě podobné, jako když Drap napsal, že nelhala 🙂
K vraždám Rusů. na Ukrajině, od roku 2014 docházelo.
V tom nelhala, jak naznačil Drap.....
Je to jeho volba komentáře/odpovědi.
Tím samozřejmě nesouhlasím s tím, že je to "je omluvitelný způsob řešení ".
Jak je psáno v otázce. Co přesně ona učitelka, před žáky, vypustila z úst,
nevím (nezajímalo mne to).

Avatar uživatele
Pepa25

Drap: odkdy je lhát trestné? Soud řešil něco úplně jiného … Jinak na bláboly v „otázce“ („nacisté v roce 2014“, „nelze činiti závěry“ …) nebudu jako obvykle reagovat, ztráta času …

Avatar uživatele
aliendrone

Pepa25>>> OMG!!! 😮
Kdysi jsem si vymyslel léčivo. To když něco řádně pohnojím, tak se (dle okolností) někdy snažím odlehčit situaci tím, že jsem si nedopatřením místo inzulínu šlehl BLBZULÍN. Nyní mi připadá, že mé fiktivní léčivo se REALIZOVALO a nějak se ti dostalo do ruky. Poslední dobou perlíš čím dál tím více. 😉 😂 😂

Lhaní je trestné od doby, kdy se trestně kodifikovaly některé lži. Vím, že neuvěříš mé další „konspiraci“, ale třeba to prověříš. Uděláš mi velkou radost. 😉

Postav se na schody Národního muzea a začni vyřvávat, že holocaust nikdy nebyl. Což jak asi všichni vědí je LEŽ JAKO VĚŽ. A až tě pustí, bubudeme pokračovat v diskuzi. 😉 😂 😂

Nový příspěvek