Lgee

Z jakého důvodu malé děti i ty které nemají ADHD furt chodí?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Dostatek energie, hravost, zvědavost, samotná lidská přirozenost (být aktivní, nabitý energií, vůlí, činorodý)… To z něj společnost během pár málo let vytluče a on si milerád zvykne na gaučink a věčné posedávání/po­lehávání.
Malé děti navíc (JEŠTĚ) nemají zatíženou mysl a umí správně odpočívat. Takže jim chvíli stačí posedět/poležet a za chvilku už můžou zase vyvávdět (a dospělí jim nestačí). Nemají víc energie, protože jsou to děti – příčina není věku – ale v mysli a jejím nastavením, která s tím souvisí. I samotná aktivita dodává energii a vypouští do těla látky, které to ještě víc podporují (adrenalin, noradrenalin, dopamin, serotonin, endorfin, i oxytocin – hlavně když si malé děti hrají s někým; a další,..) a taky prokrvuje a okysličije tělo i mysl.
Pro člověka je pohyb naprsoto přirozený, celý pravěk, starověk, středověk až po SKORO moderní dobu. PRacovat, hýbat se, něco dělat, přes den odpočívat maximálně sem tam – a to ještě v dřepu – jinak jen spát, což je hlavní odpočinek. Takže „nonstop“ pohyb (činorodost a spol) je naprosto přirozená, zdravá věc. Opak je nezdravý.

Rodiče na dítě, když je mu cca 2 – 9 let: „neutíkej pořád; sedni si konečně; musíš pořád polétávat; nemůžeš si dávat pozor; teď si sedneš a zůstaneš tady; nikam nepůjdeš”, atd., atd,.. často doporovázeno výprasky nebo minimálně nadáváním a věčným odrazováním, odsuzováním, kritikou. To se na něm podepíše, doslova se mu to vpíše do podvědomí, do osobnosti, do návyků, do postojů,..
Rodiče na dítě/puberťáka, když je mu cca 10 – 18 (i více) let: „musíš pořád seděť u toho PC/TV; proč nejdeš na chvíli ven, je tam tak krásně; jdi něco dělat; vždyť vůbec nic neděláš”… atd
NIkam nechoď X Jdi něco dělat, pěkné protichůdnosti. :D Ale rozhodně to není jen vliv a přístup rodičů, ale celkově okolí a společnosti.
Takových společenských paradoxů (příčina – pozdější důsledek aj.) existují stovky.

Další odpovědi
zjentek

👍👍👍

Neporadím, ale budu těšit na odpovědi, bo tohle mě TAKY ZAJÍMÁ! (;

Drap

Pouze proto, aby dobře prospívali. Ty jsi se pohyboval málo?
https://www.o­kayparenting.com/cs/vzde­lavani/uceni-deti-ktere-se-mene-pohybuji-se-uci-jinak/