JájsemRaibek

Z jakého důvodu hoří na vrtné plošině oheň?

a nejen tam, pamatuju, že takový oheň byl i z komína v bratislavském Slovnaftu.
Proč ty zplodiny nebo co to je hoří?

Nejlepší odpověď
Pájo

Jedná se o opatření, kterým se dosahuje snížení emisí VOC (těkavých organických látek) z technologie za pomocí nízkoenergetického katalytického spalování.
Na účinnosti spalování VOC v katalytické spalovací jednotce závisí tedy i množství celkových emisí vypouštěných do ovzduší. Např. při účinnosti spalování VOC v katal. jednotce větší než 95 %, bude účinnost snižování celkových emisí do ovzduší lepší než 80 %.

Další odpovědi
Michal Kole

mám pocit, že je to kvůli bezpečnosti asi nějaké „vyrovnávání“ nebezpečnosti smě­si.

některé směsi na vzduchu vybuchují, hoří. P

Zopakuj si chemii 🙂 Nemyslím to ve zlém, ale občas je zajímavé, když na nějaký jev narazáíš v dospělosti si zopakovat širší souvislosti ze škol.

Emefej

Spalením se likvidují nepotřebné plynné látky.

odpomass

Pokud vím, tak se také často zapaluje zemní plyn, který se společně s ropou nachází pod zemí, aby se tak lépe k ropě dostalo…