ondricke

Z jakého důvodu byly vytvořeny Rukopisy zelenohorský a královédvorský?

Chtěl bych se zeptat, co znamenají a z jakého důvodu je Václav Hanka a Josef Mánes vytvořili?
Děkuji za odpovědi..

Z jakého důvodu byly vytvořeny rukopisy zelenohorský a královédvorský?

Nejlepší odpověď
annas

Určitě jste se učili ve škole, najdete v učebnici. Mohu jen poradit, nikoliv poskytnout odpověď.

Ale uvedl jste chybné informace. Úloha Václava Hanky a Josefa Mánesa se liší.

Určitě vás potěší, když si odpověď vyhledáte sám. Pomůžu tím, že vložím odkaz, v něm najdete odpověď. Dovíte se ještě mnohem víc.

http://rkz.wz.cz/co-jsou-rukopisy/

Další odpovědi
Drap

Aby pozdvihli národní uvědomění