jáára

Z jaké oceli se vyrábějí rotační nože třeba do sekaček.

V podstatě je to na recyklační linku na polypropylen. 11600 asi ne.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Zkus projít sběrné dvory a koukat po vyřazených starých sekačkách a použít starý nůž a ten upravit.

Záleží jak by to mělo fungovat, třeba by postačily i plátky do pilky na železo.

Krom jiných (nákladnějších) lze úspěšně použít tř. např. 14260 tzv. pérovou ocel. Požadavek na tento nástroj je aby byl povrchově tvrdý, ovšem zároveň pružný v jádru, aby např. při nárazu na kámen nepraskl.

Nevím 🙂, ale sám jsem dělal nože (do bubnové sekačky se sběrným košem). Nejlepší zkušenost jsem měl s noži z ocele třídy 13 a 14 s tím, že jsem ostří a jejich okolí zakalil a popustil. Zkoušel jsem i ocel třídy 11 (i tu lze v kalicí krvi částečně zakalit), a připadá mi, že bez kalení měla stejné vlastnosti jako originál nůž (konkrétně sekačky toro).

Další odpovědi
Dochy

Nejsem si jist, ale měl jsem tu nějakou levnou z teska a podle vlastností toho nože bych řekl, že to byla běžná konstrukční