autacek

Z jaké části jelena je jelení lůj?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je z kategorie krása, takže jelení lůj je balzám na rty.

1– Odpověď jste mohl mít hned. Několik otázek v archivu.
Např.
.

1. https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/z-ceho-se-vyrabi-jeleni-luj

2> Přesně stejná otázka je i na netu,

Vyrábí se jelení lůj z jelenů?

https://www.proc­je.cz/je-jeleni-luj-z-jelenu

"Proč se balzámu na rty říká jelení lůj? Najdeme v něm stopy po jelenech? Z čeho je tedy jelení lůj složený?

Jelení loje Regina vyrábí chemické výrobní družstvo Detecha.

Výroba začala v roce 1962 a název výrobku je odvozen z dávné historie. Už starověký lékař Hippokrates se zmiňuje o tuku z jelení zvěře – jelením loji – jako prostředku k péči o suchou a drsnou pokožku.

Později bylo zjištěno, že stejné účinky jako pro člověka nepoživatelný tuk z jelení zvěře, má i běžný živočišný tuk. Jeho působením pokožka zjemní a zvláční, přičemž se na ní vytvoří jemná vrstva chránící pleť před drážděním a nepříznivými vlivy.

Jelení lůj v sobě skloubil tradici s moderními poznatky a postupy. Jeho výhodou je, že není parfémovaný, nedráždí pokožku a je tedy vhodný pro alergiky a exematiky. Jeleních lojů se dnes vyrábí kolem dvaceti druhů. Jejich základem je přírodní komplex triglyceridů mastných kyselin ve směsi s medicinální vazelínou a parafíny bez chemické konzervace, který vytváří základní bariérový ochranný a hydratační efekt. Živočišné látky lze dále vhodně kombinovat a vzájemně doplňovat s látkami původu rostlinného, přičemž léčivé účinky na pleť se zvyšují. Tyto látky se získávají z léčivých bylin a rostlin a jejich blahodárné působení se tím přenášejí do již hotových výrobků."

Zdroje jsou v odkazu.

2. Stejně v mýdle s jelenem lůj nenajdeme. Ale obecně – nikoliv v souladu s kategorií, se
lůj odebírá z oblasti k olem ledvin a kolem vnitřností., nejen u jelena.

Další odpovědi
quentos

Z žádné, každej přece ví, že se mu tak říká proto, že jeho základem je mýdlo s jelenem :{D>

marci1

„Pravý“ tradiční „Jelení lůj“ z Detechy se vyrábí z hovězího dobytka-hovězího loje. „Má vyšší kvalitu, pokud se dobytek před porážkou krmí senem. Když spásá trávu, lůj je horší“. 🙂
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/je-jeleni-luj-z-jelena/

Drap

Jelení lůj, ten co se prodává, nemá dnes už s jelenem nic společného. Původně se ale skutečně využíval jelení lůj a funguje to skvěle. Jelení lůj je tuk z jelena, který se vyskytuje v různých částech. Obdobně jako jelení ale bude fungovat lúj i z jiné lovné zvěře, ale také lůj z ovcí a koz.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.