Hakunamatata

Z ceho ziji upiri? Ma krev nejakou energetickou hodnotu?

Nejlepší odpověď
beer

Netopýři upíři sají krev kvůli její velké energetické hodnotě a ostatním látkám, které krev obsahuje.
Doplňuji:
Omluva – zbrklá a nepřesná odpověď ☹
Přesněji je to takto:
„Krev obsahuje velké množství bílkovin a vody, ale jen málo energie. Upíři tedy musí jíst skoro každý den, a když najdou hostitele, najednou vypijí tolik krve, kolik sami váží (tj. 20–30 g). Při jednom krmení dokážou zkonzumovat až 50 ml krve.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/U­píři

Další odpovědi
badisko

ma a dost vyskou …
Doplňuji:
navic by bylo hloupe se domnivat ze ji piji kvuli necemu jinemu nez ..kvuli vyzive …:D

Funna

upíři )podčeleď listonosovitých netopýrů) žijí opravdu jen za krve, kerou sají zvířetům…a krev má samozřejmě kalorickou hodnotu…vždy ťse běžně přidává i do lidského jídla a ne jen kvůli barvě…

anonym

viděla jsem to na netu, jsou to takový malý netopíři, sedaj v noci na skot a ve velkém vysávaj krev, pak skot umírá, energickou hodnotu to asi mít bude, když tak prosperují, ale asi se krom toho živí í hmyzem, nebo třeba myškama, nevím, nehledala jsem…