pep

Z čeho ušít „somru“?

Nevíte někdo prosím, z jakého materiálu jsou šita vojenská somradla? Teď už jsem viděla jen malinká v nějakých zapadlých armyshopech, tak jsem se rozhodla si ji ušít, ale nevím z jakého materiálu.
Popřípadě kde se dá somra koupit? Ale pořádná veliká, s objemem alespoň „na tři flašky a petku“ (ano, takovou jsem měla, bohužel ucho podlehlo zubu času :/ )

Odpovědi
yuko

Nejspis ze zelene celty, ktera se take prodava v army-shopu.

Zdroj: https://www.army-shop.cz/produk­ty/batohy---vaky---sumky-/ostatni/brasna-somradlo---csla/581.html

dubraro

Somradlo se nešije. Je to brašna na plynovou masku.

nyjono

Pokud zubu času podlehlo držadlo ( ucho je něco zcela jiného), je jednodušší opravit to, než šít celou tašku ( tornu) nebo co vlastně chceš.

ivzez

Z plátna.

Pokud vím, šily se brašny na plynové masky v jedné velikosti.
Jestli se mýlím, snad mne někdo opraví.

_____

Jestli „odešlo“ jenom ucho, dalo by se možná nahradit
uchem z jiného materiálu → např. koženým uchem…

ivzez

Dubraro, jak vznikne brašna na plynovou masku?
Já jsem se doposud domnívala, že se šije…