Wareg

Z čeho je financován server odpovědi.cz?

Zajímalo by mne, z čeho je financován server odpovědi.cz. Na výpisu z OR jsem pro společnost ASPA, a.s. (viz. informace vespod stránky) nalezl jako předmět podnikání mj. i reklamní činnost a marketing. Jsou odpovědi.cz pouze nějakou „dobročinnou“ stránkou pro veřejnost nebo se těmito stránkami sleduje nějaký reklamní účel?

Nejlepší odpověď
quentos

pochybuju… provoz jednoho serveru přece zas tolik nestojí, a ta trocha se vždycky nejspíš nějak vyštění z tržby jmenované firmy

Další odpovědi
Michal

Máte plno podnětných otázek,ale je to jako když by jste chtěl v železářství koupit kilo jablek.Ptejte se toho,komu otázka patří.

GangstaHelper

Na toto tu byla už diskuze vícekrát.

  1. myslím, že provoz této stránky s pouhými „několika tisíci návštěv“ poskytovatele síťových služeb nezatěžuje. Pravděpodobně tak využívá volnou kapacitu.
  2. je možné, že se jedná o vývoj a průzkum chování komunity. Jakmile bude vývoj aplikace Odpovědi dokončen (a systém bude pracovat co možná nejvíce samostatně), je možné, že se jej chystá majitel (autor) prodávat zahraničním zájemcům.

Myslím, že něco podobného jsem odpovídal i minule.