KdoSiOdJinud

Windows nebo Linux?

Predpokladam ze vetsina odpovi windows – proto doplnujici otazka: proc nezkusite linux?

Nejlepší odpověď
Toruk

Používám obojí. Na netu jsem pouze přez Linux, protože je bezpečnější; není nad pocit bezpečí, kdy jsem si jistý, že mě nikdo nešmíruje.
Na druhou stranu jsou Windows- aplikace, bez nichž se neobejdu, jako Autocad, Coreldraw… a sem tam i nějaká hra.

Další odpovědi
anonym

na jakýkoliv server je linux jistá volba – fileserver, webserver, ldap, pošťák… cokoliv, tam rozhodně patří a podává tam nejlepší výkony … na kancelářský počítač na kterém se bude pracovat s maily, office, internetem a sollitairem je to volba s jistotou tak na 70 procent (mohou nastat obcas drobne problemy v oblasti office kompatibility – a znáte to, takové věci se podle murphyho zákonů stávají v nejnevhodnější okamžik) … no a do třetice tu máme herní počítač, kam se zatim linux spise nehodi.

Doplnujici otazka: urcite zkousim, to by byla skoda nevyuzit kdyz je tu neco takoveho zdarma a s veskerymi zdrojaky – pri studiu IT je to idealni system na cokoliv, naucite se a pochytite rozhodne mnohem vic.

Hudler

Ja odpovidam dualboot. Linux se hodí, ale nejde všechno dělat na linuxu, takže potřebuju i Windows.
Ještě bych doplnil, že není linux jako linux.

Bumbes

Používám obě verze OS. Pro svoji nenáročnost na prostředky používám úspěšně Linux na starších strojích i u klientů. Verze „Mint Helena“ má prostředí tak podobné Windows, že klienti nemají problém si na nový OS zvyknout.
Hlavně je provoz Linuxu prakticky bezúdržbový, stačí pravidelně updatovat nabízenou aktualizací.
Doplňuji:
RE: Earl Sin
Bohužel už instalace a správa Antivirů, FW, Antispyware, Antimalware, Antiadware je „údržba“, která u Linuxu odpadá. A co defragmentace, ruční mazání zbytkových dat, různé povinné manuální update různých Windows utilit a ovladačů?
To mi tedy opravdu nepřipadá bezúdržbově…

Earl Sin

Bumbesi, já mám na svém PC WXP, W7 a Fedoru a všechny jsou to bezúdržbové systémy. Pokud uživatel instaluje každou věc, která mu přijde do mailu, tak se pak nemůže divit.

Deeman

Ano, také mám Windows XP na notebooku, ale zkoušel jsem dualboot s Mandriva linuxem. Akorát mnoho věcí v Mandrivě nešlo udělat.

Teď mám na netbooku Ubuntu a jsem nadmíru spokojený. Vše bez nastavování funguje samo, a co chcete zprovoznit na to najdete na internetu návod. Je to opravdu uživatelsky přívětivý linux.