Ardy

WiFi problémy

Posledních pár dní mám problémy s WiFi. Normálně používám internet a najednou přestane fungovat WiFi. (Když se odpojím a napojím normálně zase funguje, ale potom se to zase opakuje). Zkoušel jsem i jinačí proglížeče (Google, Brave, Edge). Dokonce jsem i kompletně restartoval počítač a furt nic. Před týdnem se nic takovédleho nedělo.
Nevíte co by mi mohlo pomoct? Děkuju.

Odpovědi
Čecho_slovák

Informoval jsi o tomto problému poskytovatele sítě WI-FI? U nás, když je bouřka, se WI-FI vypnula několikrát, ale stačilo tam zavolat a už to běželo a běží.

Filip84

Je možné, že to někdo „ví“, ale pak bude spadat mezi zdejší „proroky“, jako je třeba df, kteří např. tvrdí, že v oblečení ze second handu může být „bubák“ po bývalém nositeli. Prostě lidé, kteří věří, že když nalijí do truhlíku na balkoně ocet, že tím rozpustí mrak.

Pokud však chceš na svou otázku i poněkud racionálnější odpověď, v tom případě by bylo nanejvíc žádoucí, aniž bych Ti chtěl radit, abys svou otázku moderoval a doplnil jí o typově nezbytné množství relevantních faktů tak, aby se z otázky irrelevantní stala otázka relevantní, a tak se na ni dalo smysluplně, kogentně a relevantně odpovědět.

Mimo jiné bude žádoucí, abys nám sdělil, dochází-li k „probémum s WLAN“ také na jiných zařízeních, prostě a jednoduše, máš-li připojený k WLAN počítač a smartphone zároveň, zda v době, kdy na počítači WLAN vypadne, není možné skrze WLAN brouzdat po webu také na smartphone, či tabletu, či jiném počítači.

Poté bude vhodné, sdělíš-li zde značku svého počítače, jeho konfiguraci, případně i konfiguraci WLAN karty, no a samozřejmě značku WLAN modemu, atp.

Potřebujeme také vědět, o jakou WLAN technologii se jedná, zda jde o veřejný HotSpot, sídlenou WiFi, nebo máš ADSL / ADSL bonding / VDSL modem, a na něm zapnutý WLAN, nebo jiná technologie, bez toho asi těžko něco vyřešíme.

To je stejně pregnantní dotaz, jako proč mi na zahradě nerostou růže: fakt nevím! To už říkal Přemek dřevěná Podlaha v Receptáři, když jsem tahal kačera, že na takové dotazy opravdu nelze odpovědět.