JájsemRaibek

Vztahuje se EET jen na veškeré platby, nebo i na směnný obchod?

Neprodám nikomu nic. Při příchodu do hospody jsou dvě možnosti. Nedostaneš nic a nazdar, nebo si právoplatné české koruny vyměníš za stejnou hodnotu nějakých žetonů, které ti dám.
Žetony neprodávám, jen je měním.
Načepuji pivo a to stojí 25 žetonů, dám ti jídlo za 80 žetonů atd.
Vlastně to není platba, je to výměna za žetony. A žetony ti vyměním a ne prodám za peníze.
Vztahuje se i na toto EET?

Odpovědi
Kepler

V konečném důsledku by zákazník stejně platil korunama, takže takhle by to asi nefungovalo. Stejně tak jako hospodský kupuje za koruny. Jó kdyby to fungovalo tak, že hospodský smění hektolitr piva od pivovaru za deset živých hus od své chalupy a to pivo zase smění štamgastům za hlávky zelí nebo vajíčka, to by už byla jiná – to by byl opravdový směnný obchod, přesně jako jako za kupce Sáma.

Lamalam

Asi ano. Je to podobné jako u platby stravenkou, směnkou či šekem, na ty se EET také vztahuje.

JájsemRaibek

Lamalam, jenže to jsou platidla. Já neprodávám, jen vyměňuji. :D
Vyměním ti žeton za peníze, vyměním ti žeton za jídlo :D

Lamalam

Moc nešpekuluj, nebo na tebe Bureš vlítne.