Vztahuje se amnestie na dluh u MHD?

rozhodnutí soudu nabylo právní moci v únoru 2000 a teď, v květnu 2010 po mě chtějí dluh uhradit. Musím ho uhradit?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Amnestie v žádném případě se nevztahuje, ani žádná nebyla! Jen některé tr. činy se zmírnili, zrušili a stali se z nich přestupky.
Na vaši otázku nevím přesnou odpověď, ale je možné, že dluh je již promlčen.

Další odpovědi
standa

Na amnestii zapomeňte…, jednak jste se nedopustil žádného trestného činu, a za druhé žádná ´amnestie´ vyhlášena nebyla.

NIC NEPLAŤTE !

Ale na váš případ lze vztáhnout institut PROMLČENÍ. Desetiletá promlčecí lhůta v případě vykonatelného soudního rozhodnutí (což je váš případ) skončila v 02/2010.

POZOR však na případy, kdy by tato lhůta mohla být přerušena…, což by bylo v situaci, že se věřitel již dříve domáhal výkonu rozhodnutí (např. podáním návrhu na exekuci).

Doporučení:
Napište Dopravnímu podniku jednoduchý dopis, ve kterém uplatněte „námitku promlčení“. A pak se uvidí, zda na vás věřitel ´nevytáhne´ nějaké staré trumfy v podobě důkazů, že promlčecí doba ještě trvá…