Poklička

Vzpomínáte, jak a kdy jste se naučili plavat?

Nejlepší odpověď
iceT

Jistě.
Ve škole jsme ten rok do bazénu nejezdili,jelikož jsme měli nacvičovat spartakiádu,tuším to bylo ve 3 třídě a tak jsme začali jezdit až ten další rok.Měli jsme takovou hnusnou postarší instruktorku,která konkrétně mě nenaučila nic,jelikož jsem z ní měla vítr;v bazénu bez opory jsem se okamžitě začala topit a ta kráva mě ještě vyhrožovala,že mě tam nechá,když nepřeplavu od lana k lana bez toho aniž bych se zachytila okraje bazénu,což teda fakt nešlo.
Nakonec když jsem jeli na školní výlet koncem roku jsem plavala stylem prsa a s obličejem ve vodě,to mi šlo.
Pak o prázdninách tentýž rok,když jsem chodívala na městské koupaliště,jsem sebou tolikrát hodila do vody s úmyslem se naučit plavat normálně,že mě to na asi 20tý pokus vyšlo,plavala jsem aniž bych musela obličej zanořit do vody,s hlavou nad vodou.

Další odpovědi
zzzzz

Já jsem se naučila plavat v Jugoslávii:-)) bylo mi 6 let, těsně před nástupem do školy. Pamatuju si, že jsem si zapomněla nasadit rukávky a najednou jsem byla ve vodě, kde jsem nedosáhla a plavala jsem:-))

Alesh

No, tak určité základy jsem se naučil jako dítě u nás v rybníce. Pak jsme ve druhé a třetí třídě jezdili na plavání do bazénu, kde jsem se vypracoval na „delfína“. Pak jsem až do puberty trpěl alergií, že když jsem vlezl k nám do rybníka, tak jsem se osypal, čili jsem toho moc nenaplaval. No, a pak jsem se výrazně zlepšil, když jsem poté, co jsem si začal vydělávat, začal chodit celkem pravidelně plavat opět do stejného bazénu, kam jsem jezdil na plavání. Tento stav platí v podstatě dodnes. Víceméně chodím pravidelně, pokud mi to zdravotní stav dovolí, což většinou ano. 😉

anonym

Dokonce ten úsek řeky ´vidím´ před očima – Lužnice, kousek pod regulovanými břehy pod jezem… O který jez ale šlo nevím, tak přesné vzpomínky nemám.
Když mi bylo asi pět (na den přesně si to, pochopitelně, také nepamatuju) mne rodičové ´šoupli´ do řeky a než si pořádně všimli, odplaval jsem po proudu…
;-D

quentos

na to jsem si počkal až do patnácti (no a co ;{)> – na dovolené v Chrovatsku
Doplňuji:
Chorvatsku

beer

Od rodičů vím, že jsem uměl plavat ve 2–2.5 letech svého věku. A to si samozřejmě nepamatuji.
Učila mne prý máti s tetou, jedna byla ve vodě a druhá ze břehu mne tam hodila… ))

BeruškaSedm.

Já to pořádně neumím dodnes 😉

cochee

Na základce a na střední ty tři bazény za rok nestačily, za to na VŠ jsme měli tělocvik jen v bazénu, za semestr jsem se naučil prsa velmi obstojně. Vedoucí katedry říkal, že u nesportovních studijních oborů si dává za cíl, že na celé univerzitě po prvním ročníku nebude neplavec. Myslím, že až na dva-tři kusy ročně, které měly neplavectví jako „dar“ od pánaboha, se mu to dařilo.

Nevíteto?

Než, jsem šla do školy, asi v 6 letech, hezky v moři 🙂

www

Nevzpomínám, bylo to ale někdy v předškolním věku. Vím jen, kam jsme se chodili v první třídě s klukama koupat.