jakho

význam slova povznesený

význam slova povznesený?

Nejlepší odpověď
Pájo

pohrdavý, povýšený, nafoukaný, vznešený (duch), ideální, rozjařený (nálada), podnapilý
Doplňuji:
Když už jsme u te Stargate Atlantis.

Dlouho jsem nevěděl, že nám tam tvůrci nechali zahrát českého herce. Postavu brilantního vědce – doktora Zelenku!
Těší mne, když tam mezi angličtinou občas zaslechnu i jeho češtinu… :)

Další odpovědi
anonym

Povznesený může být i velmi malinký človíček, který ignoruje napadaní na svou výšku. Povznesen může být i němý, prostě osoby, které jsou znalostma i chováním jinde, na výši a nedávají najevo povýšenost.

Reuef

nebo muzes byt povzneseny na vyssi uroven byti – viz Stargate : Atlantis