zvedavice

Význam slova kaňk

Nejlepší odpověď
annas

Slova kaňk pochází z německého slova Gang. Překlad:
1.CHOD
2.CHŮZE
3.POSTUP
4.POCHŮZKA
5.CHODBA
6.CHOZENÍ
7.POHYB
8.PRŮBĚH UDÁLOSTÍ
9.CESTA
10.BĚH
11.GANG
12.SKUPINA ZLOČINCŮ
13.JÍDLO
14.CHODBIČKA.

Jinak Kaňk (něm Gang) je jednou ze dvanácti místních částí a jedním ze sedmi katastrálních území města Kutná Hora. Nachází se 3 km severně od centra Kutné Hory. V současné době je zde registrováno asi 312 domů. PSČ je 284 04.
cs.wikipedia.or­g/wiki/Kaňk

Kaňk (352 m) je nejvýchodnějším vrcholkem pásma vrchů, které ze severní strany lemují středočeské město Kutná Hora. Kopec, tyčící se zhruba 2,5 km ssv. …
cs.wikipedia.or­g/wiki/Kaňk_(352_m)
Doplňuji:
Stejně staročeský slovník uvádí, že Kaňk je jméno původem místní. Je odvozené od německého slova Gang.

Další odpovědi
panenka

Kaňk (něm Gang) je jednou ze dvanácti místních částí a jedním ze sedmi katastrálních území města Kutná Hora. Nachází se 3 km severně od centra Kutné Hory. V současné době je zde registrováno asi 312 domů. více zde v odkaze

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka%C5%88k

oskar

To jsem nevěděl,že to má tolik významů.Moje babička říkával tak chodbičce.

panenka

Omlouvám se Annas byla jste první nevěděla jsem že budeme mít stejnou odpověd.