Kotja

Význam písničky Marjánko, Marjánko, Marjánko má

Konkrétně části „zavaž dítě zlatý, aby se nemohlo rozvázati.“
To skutečně zpěvák žádá Marjánku aby mu svázala dítě (to pak zklidňování děti tablety/ami se nezdá tak špatné) nebo jde o nějakou metaforu, asi o sexu jak znám lidové písně?
Doplňuji:
Tak to není o svazování dětí. Takže ji nemůžu použít jako argument v diskusi o uklidňování dětí tablety/ami

Nejlepší odpověď
anonym

ROFL… Týrání dětí… ;-D
To „dítě zlatý“ je oslovení oné Marjánky…
Text je:
„Marjánko, Marjánko, Marjánko má,
zavaž mi šáteček na uzle dva,
zavaž, zavaž, zavaž, dítě zlatý,
aby se nemohl rozvázati.“

Další odpovědi
anonym

1.Marjánko, Marjánko, Marjánko má,

zavaž mi šáteček na uzle dva,

zavaž, zavaž, zavaž, dítě zlatý,

aby se nemohl rozvázati.

2.Já bych ti šáteček zavázala,
jen kdyby paňmáma nebránila,
ta naše paňmáma tuze brání,
že nemáš peníze, pole žádný.

3.Paňmámo, paňmámo nebraňte mi
vždyť já jsem bohatší, nežli jste vy
já mám dvě poctivý zdravý ruce
a vaší Marjánky věrný srdce
Dotyčný chce mít s Marjánkou podle všeho techtle, tak jí žádá, aby mu udělala na šátku uzle, jako důkaz lásky, ale její matka jí to zakazuje, protože chlapec je chudý, nato jí chlapec odpovídá, že sice není bohatý, ale ruce má zdravé, takže vydělat peníze umí, tím pádem nemusí mít paňmáma o dcerku strach, že by chudák holka nějak strádala, až by byli svoji.
Tak to chápu já.

kelley

Já bych ti šáteček zavázala
Jen kdyby paňmáma nebránila
Ta naše paňmáma tuze brání
Že nemám peníze, pole žádný… 🙂

Značná část lidovek je o námluvách a vdavkách a nemalá část je… ehm.. o souloži 😉

zjentek

význam šátku se ti tam ekluje s tablety ,)