Mudla

Výživné na děti a na bývalou přítelkyni plus vzhrožování.

Dobrý den. Mám bývalou přítelkyni se kterou mám dvě děti (jak jsem nedávno zjistil) a vyhrožuje mi,že bude chtít výživné nejen na děti,ale i sama na sebe. Je to možné? Jsem ženatý a manželka je na denním studiu a tím pádem není výdělečně činná. Platím své a manželky stavební spoření,nájem a pod. a na dceru (2roky) platím 1800. Plat mám kolem 15000 měs. Druhému dítěti je půl roku a teprve nedávno mi přišly výsledky,že je moje a tak jsem dal výživné na děti dohromady 2000. Bývalá vyhrožuje,že budu automaticky na druhé platit 1500,vše zpětně,plus výbavičku,kterou údajně pořídila,ale přitom má všechny věci po prvním dítěti a ještě bude chtít peníze na sebe. Kde na to mám ale vzít,platit 3300 na děti,nájem doma a ještě platit na bejvalku? Dá se s tím něco dělat? Děkuji
Doplňuji:
Jenže problém je v tom,že ani nevim jak a kdy druhé dítě vzniklo,protože si nejsem vědom toho,že bych s ní měl pohlavní styk. Když se jí na to zeptám,tak nereaguje a řekla mi,že někdy budeme mít i třetí,protože má moje sperma v mrazáku. Další věc je to,že bych jí i přispíval víc než dva tisíce na obě děti,ale proč když je pomalu nemůžu vídat (ona si to nepřeje) a když už to dovolí,tak u toho chce vždy bejt. Na děti bych měl mít stejný nárok jako ona,ne? I první dítě bylo nečekaný a to z toho důvodu,že mi tvrdila,že bere antikoncepci a po tříměsíčním vztahu přišla s tim,že je těhotná. Bylo to v období kdy jsem vidělával o dost více než teď a ona si prostě potřebovala někoho k sobě přitáhnout (tehdy jí bylo necelých 21let) A děti dost často pendlujou mezi jejíma rodičema.

Nejlepší odpověď
Deli

No, možná by jste se mohl víc věnovat vydělávání peněz než výrobě nemanželských dětí ☹
To už ale taky víte.
Bejvalka má tedy nárok na výživné na děti a měla nárok na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem. Jak je to s výživným pro ni, když nebyla Vaší manželkou, nevím, to je dost sporné a bude to na soudu.
Každopádně by jste se ale měl podílet na nákladech na děti a to víc než tisícikorunou měsíčně na jedno.
Jen si spočítejte, kolik stojí Vaše dvouletá dcera, co všechno potřebuje… A za rok půjde do školky a náklady budou ještě úplně jinde. O tyto náklady by jste se měl s matkou svých dětí podělit minimálně napůl, ona se totiž celý den věnuje jejich výchově a nemůže proto pracovat, Vy ano.
Víc už není co dodat, rozhodne to soud a Vy se k tomu aspoň postavte jako chlap, ať si Vás ještě nakonec nepřestane vážit i Vaše manželka.
Myslím, že stavební spoření je méně důležité než to, zda mají Vaši potomci co jíst… Vaše bejvalka je v nezáviděníhodné situaci, jen si to představte…

Další odpovědi
baghira

Nechť výšku výživného stanoví soud – ten by měl zohlednit i vaše finanční poměry.
(A pokud možno ať soudce není ženská :| )

Mudla

Jenže problém je v tom,že ani nevim jak a kdy druhé dítě vzniklo,protože si nejsem vědom toho,že bych s ní měl pohlavní styk. Když se jí na to zeptám,tak nereaguje a řekla mi,že někdy budeme mít i třetí,protože má moje sperma v mrazáku. Další věc je to,že bych jí i přispíval víc než dva tisíce na obě děti,ale proč když je pomalu nemůžu vídat (ona si to nepřeje) a když už to dovolí,tak u toho chce vždy bejt. Na děti bych měl mít stejný nárok jako ona,ne? I první dítě bylo nečekaný a to z toho důvodu,že mi tvrdila,že bere antikoncepci a po tříměsíčním vztahu přišla s tim,že je těhotná. Bylo to v období kdy jsem vidělával o dost více než teď a ona si prostě potřebovala někoho k sobě přitáhnout (tehdy jí bylo necelých 21let) A děti dost často pendlujou mezi jejíma rodičema.