skleněnka

Výživné II- doplňující otázka

Byla jsem totiž zažádat na soc.úřadě ať se mnou sepíší žádost na soud, tam mi sdělili, že rozhodnutí máme teprve od ledna 2009, že je na změnu vyživného ještě čas, že se žádá nejdříve za dva roky.Je to tak? ikdyž má dcera šla do školy. Můj muž se neustále ohrazuje, že jim dává spoustu věcí a oblečeníc, a že výživné větší platit nebude, neustále mě napadá, že o děti není správně postaráno a že je neoblékám, tak jak bych měla, že chodí nejhůře oblečené, že je zanedbávám.Ikdyž to není pravda, mohu se nějak bránit??Neustále také poukazuje na to, že já mám peněz dost /můj prům.měsíční.příjem je okolo 20.000 čistého/od­víjí se výživné také od tohoto?Děkuji

Odpovědi
standa

„…že je na změnu vyživného ještě čas, že se žádá nejdříve za dva roky.Je to tak?“

Možná že takováto „doporučení“ poskytují na úřadě ve vašem bydlišti běžně (aby uchránili soud od marných návrhů)…, ale ve vašem případě se nepochybně změnily podstatné okolnosti, které soud musí brát v potaz, a to zahájení školní docházky vaší dcery, takže z tohoto pohledu je návrh na úpravu výživného oprávněný.

„..že jim dává spoustu věcí a oblečení, a že výživné větší platit nebude.“

V tuto chvíli to neřešte a nechte soud, aby jeho argumentaci posoudil. Vám mohu jen poradit, abyste si poctivě sepsala všechny tyto ´dary´, které exmanžel dětem za poslední 3 roky poskytnul a mohla tak případně soudu předat protiargumenty.

Exmanžel bude muset platit takové výživné, které stanoví soud, i když teď má řeči, že nebude platit…, a nyní tato jeho sdělení berte pouze na vědomí a nijak vůči němu nereagujte, nemá to význam.

„…neustále mě napadá, že o děti není správně postaráno a že je neoblékám, tak jak bych měla, že chodí nejhůře oblečené, že je zanedbávám.Ikdyž to není pravda, mohu se nějak bránit??“

Řeknu to suše: bránit se není potřeba, protože soud, který se zabývá výživným tato údajná obvinění vůbec nebude řešit a exmanželovi ´poradí´, aby si případně na toto téma podal úplně jiný návrh k soudu.

„..můj prům.měsíční.příjem je okolo 20.000 čistého/od­víjí se výživné také od tohoto?“

ANO, samozřejmě, že soud posuzuje i váš příjem a je to jedním ze základních kritérií pro stanovení výše výživného…

p.s. příště své doplnění dopište do své původní otázky, a to kliknutím na tlačítko „upravit otázku“ 🙂

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyzivne-na-deti-4

verka

Odvíjí se samozřejmě i od Vašeho platu a dárky od otce se berou také v úvahu. Pokud Vás napadá za jakési neplnění péče, musel by podat žádost na sociálce. Podle mého názoru žádost podat můžete, ale na oddělení péče o dítě, které je při soudu. Vždy zkuste víc institucí a porovnejte, co Vám kdo radí. Ale tam, kde o výživném rozhodují, tam Vám také nejlépe poradí, jak postupovat.