dennis15

Vyžadujete tady, na Odpovědích, aby se v otázkách vyskytovalo buď slovo „prosím“ nebo „děkuji“???

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nevyžaduji ani jedno slovo.

Jako nějaká míra slušnosti by být měla, ale do některých vět to slovo navíc ani strčit nelze. např. „Vyšel mi příklad správně?“ a i přesto je příspěvek kulturní.

Další odpovědi
quentos

Nevyžaduji ani jedno slovo.

palec nahoru je dostatečným poděkováním…

dědapetr

Nevyžaduji ani jedno slovo.

V reálném životě ano,tady na internetu ani ne.

Děda Louda

Jiná odpověd.

Nejsme v prosírně, nýbrž v prostředí vytvořeném a zcela účelově zavedeném a zaměřeném na dotazy.
Poděkování je mezi slušnými lidmi samozřejmostí.
Pro jinou kategorii navrhuji, aby bylo aspoň poděkování automaticky generováno, protože mnohdy ani sám dotaz není dost dobře pochopitelný či srozumitelný, natož vyžadovat dodržování jakéhokoli úzu v písemném projevu.

anonym

Nevyžaduji ani jedno slovo.

Je lhostejno, co kdo požaduje, tento problém je již dávno vyřešen např. na sesterských stránkách, kde je v pravidlech korektní přístup bez nadužívání zdvořilostních vsuvek.
Netiketa má úsporná pravidla, naopak v mailech buďmež slušní stejně jako v běžné korespondenci.
Přestože je otázka populární, vypovídá o neznalosti tazatele.

baghira

Nevyžaduji ani jedno slovo.

Bohatě mi stačí, když se uživatelé chovají v rámci pravidel. Kdyby museli všichni povinně prosit a děkovat, stala by se z toho prázdná formalita.

led

Nevyžaduji ani jedno slovo.

Netrvám na týchto slovíčkach, ale trvám na dodržiavaní aspoň hovorovej slušnosti a výrazy typu "hele vole"a iné menej slušné nechať mimo internetu.

Drap

Jiná odpověd.

Nevyžaduji,ale je to přece jenom slušnost

DusanOrlik

Vyžaduji slovo "děkuji".

Správně obě slova,ale je to jedno.Na tom nezáleží

samicek333

Nevyžaduji ani jedno slovo.

Možná je dobré pozdravit, pak asi i poděkovat, je ale na každém, jak se mu chce psát. Já například tyhle dvě slova jen občas…

anonym

Nevyžaduji ani jedno slovo.

vyžaduji slušné položení otázky, pokud tam bude prosím, dobrý den, děkuji či ěnco podobného, tak už je to jen bonus :)

chudst

Jiná odpověd.

Je-li otazka formulovana nenasilne, je to fajn i bez „prosim“. Je-li otazka formulovana stylem „Poradte mi a delejte, volove!“, pak by tam melo byt nejak vervano aspon to „prosim“, kdyz uz jinak zni otazka hrube.

Slovicko „dekuji“ je vzdy fajn, potesi vice nez palec, ale ani to nevyzaduji – misto podekovani staci onen palecek, ktery indikuje, ze uzivatel shledava mou odpoved nejakym zpusobem zajimavou ci prospesnou.

Sebekriticky jsem se podival na sve otazky: dvakrat jsem uvedl „prosim“ a trikrat ne. Podekoval jsem vzdy (byt osobni cestou pres mail).

Jikra

Nevyžaduji ani jedno slovo.

aramah

Nevyžaduji ani jedno slovo.

kapka

Nevyžaduji ani jedno slovo.

filva

Nevyžaduji ani jedno slovo.